Jak leczyć stulejkę? – Objawy, leczenie, postępowanie po zabiegu

Jedną z najczęściej spotykanych męskich dolegliwości intymnych jest stulejka. Należy ją traktować nie tylko jako defekt estetyczno-kosmetyczny – przypadłość ta może prowadzić do różnorodnych poważnych powikłań, a dotknięci nią mężczyźni doświadczają często problemów natury psychicznej. Ważną kwestią jest więc odpowiednio wczesne rozpoznanie i właściwie prowadzone leczenie stulejki.

Zabieg stulejki Gdynia

Czym jest stulejka i w jaki sposób można ją rozpoznać?

Stulejka to schorzenie, w którym zwężone ujście napletka utrudnia lub uniemożliwia pełne odsłonięcie żołędzi oraz znajdującego się poniżej nich wędzidełka, przy czym sytuacja taka ma miejsce zarówno wówczas, gdy penis znajduje się w stanie spoczynku, jak i w trakcie wzwodu. Przypadłość ta może mieć charakter nabyty lub wrodzony. Wszelkie próby ściągnięcia napletka mogą w każdym z wymienionych przypadków powodować silne dolegliwości bólowe. Utrudnia to, a nawet uniemożliwia odbycie pełnego stosunku seksualnego. Innymi objawami stulejki mogą być nawracające zakażenia układu moczowego i prącia oraz nieprzyjemny zapach okolic intymnych, związany z trudnościami w utrzymaniu właściwej ich higieny.

Jak wygląda leczenie stulejki?

W przypadku stulejki u najmłodszych dzieci istnieje szansa na zwiększenie elastyczności napletka poprzez regularne próby jego odprowadzenia poza żołądź (najlepiej robić to podczas kąpieli). Metoda ta rzadko daje jednak rezultaty u dorosłych mężczyzn – w ich wypadku najlepszym rozwiązaniem jest więc poddanie się jednemu z zabiegów, pozwalających na usunięcie tego defektu. Do najczęściej stosowanych w tym celu procedur medycznych zalicza się plastykę napletka, czyli poszerzenie jego ujścia. Jeżeli takie rozwiązanie nie jest możliwe – można rozważyć nacięcie napletka oraz częściowe lub całkowite jego usunięcie (obrzezanie). Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie „zabieg stulejki”, opisującej wspomniane procedury medyczne.

zabiegi chirurgi plastycznej

Jak powinno wyglądać postępowanie po zabiegu stulejki?

Należy przede wszystkim podkreślić, że zabiegi tego typu są niebolesne (wykonuje się je w znieczuleniu miejscowym) oraz bezpieczne dla pacjenta. Czas, potrzebny na całkowity powrót do zdrowia, wynosi około 14 dni. Więcej informacji i zaleceń, dotyczących postępowania w trakcie rekonwalescencji po przeprowadzeniu tego typu zabiegu, można znaleźć na stronie https://www.chirurg-gdynia.pl/artykuly/jak-postepowac-po-zabiegu-stulejki-zalecenia-pielegnacja-i-mycie, prowadzonej przez jedną z renomowanych instytucji, zajmujących się tym zagadnieniem.

Dlaczego warto wykonać zabieg stulejki?

Usunięcie stulejki ma pozytywny wpływ nie tylko na psychikę pacjenta, lecz również na czysto fizyczne aspekty jego zdrowia. Nieleczona stulejka może być przyczyną licznych zakażeń układu moczowo-płciowego, które stają się czasem nawet zagrożeniem dla życia. Stulejka zwiększa również ryzyko wystąpienia wielu poważnych schorzeń, wśród których specjaliści wymieniają między innymi nowotwory. Nie należy również lekceważyć dolegliwości bólowych, które są udziałem większości mężczyzn, dotkniętych tą przypadłością – mogą one znacząco utrudniać codzienne życie.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Patryk Ł. pisze:

    Zdecydowałem się na operację stulejki po dłuższym czasie. Przypadłość wprawiała mnie w zakłopotanie i złe samopoczucie psychiczne, poza tym ciągłe, nawracające infekcje były nie do zniesienia. Cieszę się, że otworzyłem się w końcu na mój problem i zdecydowałem na zabieg stulejki. Wzrósł zarówno mój komfort psychiczny, jak i poprawiło się moje życie intymne. Panowie, nie zwlekajcie!

Dodaj komentarz