Podpowiadamy, jak wybrać jubilera, który spełni nasze oczekiwania

Biżuteria towarzyszy ludzkości niemal od zawsze. Najstarszy naszyjnik został znaleziony w Izraelu, a według archeologów wykonano go około 100 tysięcy lat temu. Funkcja biżuterii zmieniała się wraz z rozwojem ludzkości. Początkowo pełniła rolę głównie religijną – amuletów chroniących noszącego. Z czasem przeważać zaczęły jej funkcje ozdobno-użytkowe, w tej formie spotykamy ją dzisiaj najczęściej. Choć wyodrębnienie jubilerów z grupy złotników nastąpiło stosunkowo niedawno (XIX wiek) – ich specjalizacja dynamicznie się rozwinęła i jest obecnie powszechnie znana.

Jubiler Kraków

Czym zajmuje się jubiler?

Jubiler zajmuje się wytwarzaniem oraz naprawą biżuterii. W swoim warsztacie łączy metale szlachetne takie jak złoto czy srebro, z kamieniami np. brylantami tworząc ozdoby. Pierścionki, kolie, naszyjniki, kolczyki to tylko część asortymentu jaki można kupić w salonie jubilerskim. Ponadto, jubiler może dopasować wybraną przez nas biżuterię do naszych potrzeb, zmniejszając rozmiar pierścionka bądź skracając łańcuszek. Oprócz zdolności manualnych i wizji artystycznej, jubiler posiada szeroką wiedzę na temat surowców i biżuterii, dzięki czemu może poświadczyć o jej wartości czy sprawdzić autentyczność. Wciąż rosnące zainteresowanie biżuterią, jak i większa dostępność surowców spowodowały przeniesienie zakładów jubilerskich do przestronnych salonów galerii handlowych.

Czym kierować się podczas wyboru salonu jubilerskiego?

Nic nie zastąpi pasji, artystycznej wizji i wieloletniej tradycji w odniesieniu do tworzenia biżuterii. Jak odkryć, czy w danym salonie znajdziemy to, czego szukamy? Po pierwsze, sprawdźmy firmę pod kątem jej tradycji i wartości. Będąc na miejscu natomiast, przyjrzyjmy się eksponowanym produktom, zwracając uwagę na detale wykonania.

Jeśli wśród prezentowanej biżuterii, nie znajdujemy nic, co odpowiada naszym potrzebom, warto zapytać jubilera o portfolio. Podzielić się swoją wizją, przedyskutować projekt biżuterii i zlecić jego realizację.

Jubiler Kraków

Krakowski jubiler godny zaufania – Łodzińscy

Gdy zależy nam na salonie z wieloletnią tradycją, bogatym doświadczeniem i profesjonalną obsługą, powinniśmy zajrzeć do jednego z salonów Łodzińskich. Jubiler Łodzińscy CH Serenada mieszczący się przy Alei Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego 41 (Tel: 721 801 845) to ceniony jubiler w Krakowie oferujący klasyczną złotą i srebrną biżuterię, a także ozdoby w nowoczesnych formach.

Możemy wybierać spośród szerokiej oferty zegarków w tym znanych marek takich jak Atlantic, Adriatica, Bering, Tommy Hilfiger czy Daniel Wellington. Również wśród biżuterii nie brakuje popularnych kolekcji firmy Kranz and Ziegler, Nomination czy Christina London.

Ponadto, w salonie Łodzińskich dostępne są usługi związane z naprawą bądź odnową biżuterii oraz skup złota. Salon gwarantuje swoim klientom nie tylko wysoką jakość swoich produktów, ale również konkurencyjne ceny w porównaniu do innych firm jubilerskich. Jeśli cenisz sobie jakość, niepowtarzalne wzornictwo i profesjonalizm, salon Łodzińscy spełni Twoje oczekiwania.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Grażyna pisze:

    Jako wielka fanka biżuterii i błyskotek, z chęcią odwiedzam wiele salonów jubilerskich w Krakowie. I muszę się zgodzić z autorem wpisu, Jubiler Łodzińscy naprawdę wyróżnia się spośród konkurencji. Bogaty asortyment pierścionków, wisiorków, obrączek i zegarków. Dodatkowo oferują kompleksowe usługi jubilerskie.

Dodaj komentarz