Jakie są różnice między pierścionkiem zaręczynowym a obrączką ślubną?

Pierścionki zaręczynowe oraz obrączka ślubna to biżuteria, która często stanowi dowód prawdziwej miłości łączącej dwójkę ludzi. Ich symbolika jest jednak nieco inna. Jaka jest różnica między pierścionkiem zaręczynowym a obrączką ślubną? Oto kilka najistotniejszych atrybutów.

Obrączka ślubna, a pierścionek zaręczynowy — różnice

Czym jest pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy to rodzaj biżuterii, którą wręcza się ukochanej w momencie oświadczyn. W teorii jego rola sprawowana jest od czasu zaręczyn, aż do ślubu. To właśnie w tym okresie swojego życia powinien on być noszony przez przyszłą pannę młodą na lewej dłoni. W większości przypadków takowy pierścionek będzie posiadać co najmniej jeden kamień wartościowy, przy czym jego wygląd jest zależny przede wszystkim od indywidualnego gustu partnerki. Czasami zdarza się też, że od momentu ślubu pierścionek zaręczynowy ulega zapomnieniu, ustępując miejsca obrączce. W kwestii doboru odpowiedniej biżuterii warto skorzystać z usług profesjonalistów, takich jak pierścionki zaręczynowe – Łodzińscy, Kraków, którzy posiadają bogate doświadczenie w branży jubilerskiej.

Czym jest obrączka ślubna?

Obrączki ślubne to dowód miłości dwójki ludzi. Biżuteria wsuwana jest podczas ślubu, a jej symbolika nakazuje, by nierozłącznie towarzyszyły partnerom, poświadczając łączące ich uczucie. Obrączki w odróżnieniu od pierścionka zaręczynowego zawsze noszone są zarówno przez kobietę, jak i mężczyznę. W większości przypadków są wykonane ze złota lub pozłacane, rzadziej zawierają w sobie diamenty lub inne kamienie szlachetne. Stojąc przed decyzją dotyczącą wyboru odpowiedniej biżuterii, warto poznać podstawowe informacje, do których należy np. temat poruszany w artykule „Czystość diamentów – sprawdź, jak ocenić jakość i wartość diamentów„, dzięki którym łatwiej ocenisz styl i wygląd poszczególnych modeli dostępnych w salonie jubilerskim. Zakupu obrączek ślubnych warto dokonać z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ mogą one wymagać ewentualnej korekty rozmiaru. Dzięki temu pozostawisz sobie odpowiedni margines czasowy, by dopiąć wszystko na przysłowiowy ostatni guzik.

Czym różni się pierścionek zaręczynowy od obrączki ślubnej?

Jak nosić obrączkę i pierścionek jednocześnie?

Rozwiązaniem, które wybierane jest przez część kobiet, jest noszenie zarówno obrączki, jak i pierścionka zaręczynowego. Nie powinno się jednak zakładać go na ceremonię ślubną, ponieważ będzie znaczącym utrudnieniem przy zakładaniu obrączki. Panna Młoda powinna wsunąć na swój palec serdeczny lewej ręki oba elementy biżuterii, najpierw obrączkę ślubną, która zgodnie z symboliką powinna znajdować się bliżej serca, natomiast pierścionek nakłada się jako drugi w kolejności. Czasami zdarza się, że po ślubie nowożeńcy decydują się na połączenie obrączki i pierścionka, uzyskując w ten sposób jeden, odrębny element biżuterii. Takie rozwiązanie może być wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. Konieczne jest jednak, aby oba przedmioty były zbliżone do siebie pod kątem wizualnym. W większości przypadków biżuteria jest jednak tworzona w ten sposób, by pierścionek i obrączka mogły być noszone razem i pasowały do siebie pod kątem wyglądu.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Hubert pisze:

    Aktualnie stoję przed wyborem pierścionka zaręczynowego i jestem szczerze przerażony. Wybór jest ogromny, a jeszcze piszecie tutaj, że warto, żeby pasował kiedyś do obrączki… Nie sądziłem, że ten element też muszę uwzględnić, a totalnie się na tym nie znam i nie wiem, co wybrać. Poradziłbym się mojej dziewczyny, ale przecież nie wypada…

Dodaj komentarz