Plastyka górnych i dolnych powiek – przebieg, różnice i zalecenia

Im starsi jesteśmy, tym więcej przybywa nam zmarszczek, które są oznaką przebytych lat życia. Nasza skóra z wiekiem coraz to bardziej traci elastyczność. Zmarszczki to zmora zarówno starszych, jak i młodszych ludzi, choć znacznie częściej dotyczy osób w podeszłym wieku. Do tej pory nie odkryto sposobu na zupełne zatrzymanie zmarszczek, a ich ilość często jest uwarunkowana genetycznie, ale zależy także od stylu życia. Warto od młodego wieku, dbać o skórę i odpowiednio zabezpieczać ją przed słońcem, które ma ogromny wpływ na produkcję zmarszczek. Największy dyskomfort sprawiają jednak zmarszczki wokół oczu, to właśnie na oczy zwracamy uwagę u nowo poznanej osoby, co sprawia, że naprawdę zależy nam na wyglądzie skóry w tych okolicach. Warto również podkreślić, że mało elastyczna skóra wokół oczu może ograniczać pole widzenia i sprawiać dyskomfort. Skoro dowiedzieliśmy się, jak można uniknąć bądź zminimalizować ilość zmarszczek, warto zadać sobie jeszcze jedno pytanie. Czy da się ich pozbyć?

Dlaczego pozbywa się zmarszczek?

Przede wszystkim obwisła skóra przy oczach wizualnie nas postarza. Jako że oczy są zwierciadłem duszy i zdecydowanie jako pierwsze zwracają uwagę rozmówcy, warto zadbać o skórę wokół nich. Dodatkowo mało elastyczna skóra może stanowić także problem w codziennym funkcjonowaniu, może mieć ona wpływ na pole widzenia, a także sprawiać, że czujemy się niekomfortowo. Warto zwrócić jednak szczególną uwagę na to, że zmarszczki nie są niczym złym i nie ma potrzeby pozbywania się ich. Poprawienie jakości skóry wokół oczu to rozwiązanie problemów związanych z dyskomfortem niektórych kobiet, bądź mężczyzn w podeszłym wieku, ale nie jest to konieczność.

Jak pozbyć się zmarszczek wokół oczu?

Zmarszczki wokół oczu mogą stanowić naprawdę dość istotny problem. Warto zatem szczególnie zadbać o elastyczność skóry wokół oczu, która jest niesamowicie delikatna, więc często wymaga odrębnej pielęgnacji i odpowiednio dobranych kosmetyków. Przede wszystkim, aby uniknąć, bądź zmniejszyć ilość zmarszczek warto dbać o pielęgnację skóry już od wieku nawet 20 lat. Możemy stosować kremy SPF, które pomagają nam uchronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Warto zadbać także o nawilżenie skóry, które jest bardzo istotne. Szczególną uwagę przy doborze kremu na zmarszczki należy zwrócić na składnik, którym jest kolagen. To on wspomaga odnowę skóry. Jednak stosując kosmetyki na zmarszczki należy mieć na uwadze, że ten sposób nie zawsze pomoże na redukcję zmarszczek.

Blefaroplastyka Gdąńsk - platyka powiek górnych i dolnych

Plastyka powiek – co to jest?

Jest to zabieg chirurgiczny, który polega na wycięciu nadmiaru skóry. To niesamowity sposób na wizualne odmłodzenie, które możemy zaobserwować już po tygodniu. Przy tego typu zabiegach używane są precyzyjne narzędzia, co pozwala na uniknięcie sporych blizn, siniaków, czy wszelkich innych śladów po zabiegu. Na skórze pozostaje jedynie bardzo mały ślad w postaci drobnej blizny. Takie zabiegi wykonywane są zarówno z powodów medycznych, jak i estetycznych.

Czy warto poddać się blefaroplastyce? Jak się do niej przygotować?

Jeśli zmarszczki i charakterystyczne „wory” w okolicy oczu sprawiają, że nie czujemy się komfortowo i chcemy się ich pozbyć możliwie jak najszybciej – zdecydowanie korekta powiek to zabieg dla nas. Jego efekty są zdumiewające, ponieważ już po 7 dniach możemy zaobserwować, że poprawia się nasz komfort widzenia oraz wygląd naszej skóry. Nasze spojrzenie staje się znacznie bardziej otwarte, co zdecydowanie odmładza naszą twarz. Przygotowanie do tego typu zabiegu obejmuje przede wszystkim kwalifikacje, której dokonuje chirurg plastyczny lub okulista. Aby odpowiednio przygotować się do operacji, należy także wykonać niezbędne badania, takie jak: morfologia ogólna, cukier, przeciwciała anty HCV, układ krzepnięcia. Te badania pozwolą lekarzowi odpowiednio zadbać o nasze zdrowie w trakcie i po zabiegu.

Pamiętajmy, że usunięcie zmarszczek w okolicy oczu nie jest koniecznością, ale może poprawić nasz komfort życia. Warto zatem przeanalizować możliwość wykonania tego typu zabiegu, ponieważ może on uczynić nasze życie nieco lepszym i pomóc nam z uporczywym problemem opadania powieki. Pamiętajmy także, że efekty takiego zabiegu utrzymują się nawet 20 lat.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Marlena pisze:

    Wow, nawet nie wiedziałam, że plastyka powiek pozwala tak poprawić wygląd twarzy. Super artykuł, będę polecać koleżankom, żeby przeczytały 😉

Dodaj komentarz