Endermologia – co to jest i jakie przynosi efekty?

Endermologia to prosty, nieinwazyjny zabieg, który ma na celu modelowanie sylwetki. Masaż staje się coraz popularniejszy w Polsce. Często korzystają z niego osoby walczące z cellulitem. Na czym polega?

Salon urody Cleo

Endermologia – jak to wygląda?

Masaż jest przeprowadzany za pomocą specjalnej głowicy, która roluje skórę. Intensywna stymulacja pobudza układ limfatyczny oraz krążenie żylne. Endermologia jest skuteczna, dzięki stymulacji adiopcytów, nazywanych też komórkami tłuszczowymi. Rozbite substancje są wydalane z organizmu.

Walka z cellulitem

Wiele kobiet aby zredukować cellulit przechodzi na zdrową, zbilansowaną dietę. Dodatkowo, te osoby, najczęściej do swojego dnia włączają sesje treningowe. Takie działania mogą mieć pozytywny efekt na całkowitą redukcję tkanki tłuszczowej oraz poprawę ogólnej kondycji organizmu. Niestety cellulit jest trudniejszy do zniwelowania.

Endermologia jest skierowana przede wszystkim do osób walczących z cellulitem. Niezdrowy styl życia, siedzący tryb pracy, słabe nawodnienie organizmu i stres prowadzą do odkładania się cellulitu. Jest to nierówno rozmieszczona tkana tłuszczowa otoczona tkanką włóknistą. Zabieg enedermologii można wykonać w Salonie Kosmetycznym Cleo, którego oferta dostępna jest na stronie: www.salonurody-cleo.pl, gdzie widnieje szeroki zakres usług kosmetycznych. Zabieg endermologii najlepiej sprawdza się u osób stosunkowo szczupłych, u których problematyczna tkanka znajduje się na udach, czy pośladkach. Zabieg nie tylko redukuje cellulit ale też pobudza skórę do produkowania kolagenu i elastyny. Te białka pozytywnie wpływają na jej jędrność.

Kiedy należy zrezygnować z zabiegu?

Zabieg jest nieinwazyjny i bardzo bezpieczny, jednak jak każda procedura ma pewne przeciwwskazania. Osoby mające problem z żylakami, naczyniakami nie powinny brać udziału w zabiegu. Intensywna stymulacja wewnętrznych warstw skóry może doprowadzić do powstania siniaków.

Na procedurę nie mogą zdecydować się pacjentki, które mają infekcję skóry, czy jej stany zapalne. Mechaniczny masaż może doprowadzić do pogorszenia się skóry. To samo dotyczy osób walczących z trądzikiem różowatym. Jeśli skóra uszkodzona jest mechanicznie, należy zaczekać z zabiegiem do pełnego wygojenia się rany.

Lekarze odradzają endermologię kobietom w ciąży lub karmiącym piersią. Osoby chorujące na nowotwór, czy mające problem z krzepliwością krwi muszą przed zabiegiem skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym.

Ostatnią grupą, która ma przeciwskazania do wykonania zabiegu są osoby z wszczepionymi implantami. Ta kategoria obejmuje też ludzi z z założonym stymulatorem serca.

Wszystkie gabinety dbające o swoich pacjentów zaproponują wizytę kontrolą. Potencjalni klienci zostaną poproszeni o przedstawienie swojej dokumentacji medycznej. Dodatkowo lekarz może prosić o pokazanie ewentualnych zmian skórnych i miejsc problematycznych. Wizyty przed zabiegiem endermologicznym zwykle są darmowe.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz