Jak osiągnąć wymarzoną sylwetkę? – Zabiegu liporzeźbienia dla mężczyzn

Systematyczne treningi i rygorystyczna dieta to wymogi, których nie jest w stanie spełnić znaczna część społeczeństwa. Szybkie tempo życia, ogrom obowiązków i stały brak czasu na odpoczynek, determinują naszą codzienność, wpływając na zdrowie i samopoczucie. W połączeniu z siedzącym trybem życia, brakiem jakiejkolwiek aktywności fizycznej i predyspozycjami genetycznym, osiągnięcie wymarzonej sylwetki jest wyjątkowo trudne. Na szczęście istnieją jednak sposoby, by spełnić marzenia o wyrzeźbionym ciele. Jednym z nich jest liporzeźbienie, umożliwiające korektę niedoskonałości w wyglądzie zewnętrznym w sposób bezpieczny i szybki.

Liporzeźbienie ciała u mężczyzn

Czy zabiegowi liporzeźbienia może poddać się mężczyzna?

Jeszcze całkiem niedawno w społeczeństwie panowało przekonanie, że z możliwości chirurgii plastycznej mogą korzystać wyłącznie kobiety. To z kolei skutecznie zniechęcało mężczyzn do tego typu działań. Dziś sytuacja zaczyna się zmieniać, a panowie stali się częstymi klientami klinik i gabinetów medycyny estetycznej. Nadmiar tkanki tłuszczowej to jeden z najczęstszych problemów, z którymi mężczyźni zgłaszają się do chirurgów plastycznych. Tłuszcz zgromadzony na udach, brzuchu czy klatce piersiowej jest źródłem kompleksów, a restrykcyjna dieta i regularne ćwiczenia często nie idą w parze z pracą zawodową. Zabieg liporzeźbienia umożliwia osiągnięcie wymarzonej sylwetki w sposób szybki, bezinwazyjny, a co najważniejsze – całkowicie bezpieczny.

Osiągnij swój wymarzony wygląd i dołącz do grupy na Facebooku, gdzie mężczyźni dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, swoimi obawami oraz pytaniami z innymi. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.operacjebeztabu.pl, gdzie systematycznie publikowane są artykuły, dotyczące zabiegów dla mężczyzn, które są pełne wartościowej wiedzy i na pewno przysłużą się niejednemu Panu w ich wyborze.

Na czym polega liporzeźbienie?

Liporzeźbienie, nazywane często lipotransferem, to zabieg, mający na celu modelowanie ciała, w którym wykorzystywany jest przeszczep własnej tkanki tłuszczowej. To innowacyjna metoda, w której nadmiar tkanki z jednej części ciała, pozwala wymodelować inną partię, prowadząc do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Dzięki wykorzystaniu własnych komórek tłuszczowych, organizm pacjenta nie odrzuca ich, a skóra po zabiegu regeneruje się w błyskawicznym tempie.

Na co zwrócić uwagę przed zabiegiem?

Lipotransfer wymaga odpowiedniego przygotowania. Dlatego też każdy zabieg powinien być poprzedzony specjalistyczną konsultacją lekarską. W trakcie rozmowy lekarz dokładnie omawia przebieg i oczekiwane rezultaty, przygotowanie do zabiegu, jak i okres rekonwalescencji. Do głównych zaleceń przedoperacyjnych zalicza się:

 • zrezygnowanie z używek – z alkoholu na 5 dni przed datą zabiegu, z papierosów 14 dni przed zabiegiem,
 • odstawienie leków zawierających aspirynę,
 • przestrzeganie odpowiedniej diety i powstrzymanie się od spożywania posiłków od północy w dniu, w którym ma być wykonany zabieg,
 • zgłoszenie wszystkiego rodzaju infekcji, jakie miały miejsce przed zabiegiem,
 • używanie mydła antybakteryjnego zarówno w dniu zabiegu, jak i dzień przed oraz dzień po nim,
 • wykonanie badań, zleconych przez lekarza prowadzącego.
Liporzeżbiebie sylwetki u mężczyzn

Jak wygląda zabieg liporzeźbienia?

Liporzeźbienie przebiega w dwóch etapach. W pierwszym z nich pobierana jest tkanka tłuszczowa, która posłuży następnie do wymodelowania sylwetki. Tłuszcz u pacjenta zamieniony zostaje w emulsję, którą łatwo odessać. Jest to możliwe dzięki specjalistycznemu urządzeniu, które emituje wysokiej częstotliwości drgania. Pobrane komórki tłuszczowe zostają odwirowane. W ten sposób powstaje materiał, który posłuży w drugim etapie zabiegu. W nim to tłuszcz zostaje umieszczony w wybranych partiach ciała. Są one modelowane tak, by pacjent uzyskał smukłą, wysportowaną sylwetkę. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu nasiękowym i trwa od 1 do ponad 2 godzin.

Okres rekonwalescencji

Liporzeźbienie nie wymaga długiej hospitalizacji, choć po zabiegu trzeba zastosować się do kilku zasad, przyśpieszających okres rekonwalescencji. Dolegliwości bólowe, które standardowo mogą pojawiać się po każdej ingerencji w ciało pacjenta, łagodzić można środkami przeciwbólowymi, dostępnymi bez recepty w każdej aptece. Niezwykle ważna jest również odpowiednia higiena operowanych miejsc. W okresie rekonwalescencji należy także powstrzymać się od wysiłku fizycznego, a wolny czas przeznaczyć przede wszystkim na odpoczynek. Kąpiele w wannie w tym okresie powinny zostać zastąpione przez odświeżające prysznice. Należy również zrezygnować z pobytów w jacuzzi, saunach i pływania w basenach.

Przeciwwskazania do zabiegu

Liporzeźbienie jest zabiegiem bezpiecznym, choć nie wszyscy mogą skorzystać z jego możliwości. Zabieg nie może być przeprowadzony u mężczyzn, którzy:

 • cierpią na niewydolność oddechowo-krążeniową, schorzenia nerek czy wątroby,
 • mają zaburzone krzepnięcia krwi,
 • leczą antybiotykami aktywne infekcje,
 • cierpią na choroby nowotworowe lub autoimmunologiczne, epilepsję czy zaburzenia sensoryczne,
 • posiadają implanty metalowe i elektroniczne.

Przeczytaj artykuł https://genesisclinic.com.pl/blog/najpopularniejsze-zabiegi-medycyny-estetycznej-dla-mezczyzn i poznaj najchętniej wybierae zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej dla męczyzn

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz