Jaki prezent na komunię wybrać jako chrzestny?

Nadchodzi czas ceremonii komunijnych i wielu chrzestnych zastanawia się, co podarować dziecku w tym ważnym dniu. Czy podążać za tradycją, czy może pokusić się o oryginalność i postawić na najnowsze trendy? Nie ma w tej kwestii określonej reguły. Każdy chrzestny powinien przede wszystkim słuchać głosu serca. Ważne jest to, by sprawić dziecku radość i by upominek na długo pozostał w pamięci chrześniaczki lub chrześniaka. Gdy mimo wszystko potrzebujemy inspiracji i wciąż nie wiemy, jaki prezent na komunię wybrać jako chrzestny, to warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami.

Z jakiego prezentu komunijnego dziecko będzie zadowolone?

Jaki upominek wręczyć dziecku na komunię?

Czy należymy do rodziców chrzestnych, którzy preferują klasyczne rozwiązania, czy może preferujemy nowoczesne podejście? Tradycjonaliści mogą z powodzeniem postawić na medaliki komunijne złote i srebrne, krzyżyki na komunię, zegarki lub też wręczyć pieniądze. W tym ostatnim przypadku dzieci będą mogły same zdecydować na co przeznaczyć tę kwotę.

Jeśli pragniemy jednak wykazać się oryginalnością to nie zaszkodzi spytać rodziców dziecka albo samego zainteresowanego, jaki podarunek sprawiłby największą radość. Wśród popularnych dziś, niebanalnych prezentów komunijnych na uwagę zasługują na przykład:

  • wspólny wyjazd weekendowy,
  • wejściówka do aerodynamicznego tunelu,
  • hulajnoga zwykła lub elektryczna,
  • hoverboard lub tradycyjna deskorolka,
  • dron,
  • czytnik e-book,
  • konsola do gier.

Wiele zależy od tego, jakie dziecko ma zainteresowania. Wspólny wyjazd na weekend nad morze połączony z rowerowymi wycieczkami na pewno przypadnie do gustu wielbicielom aktywności na świeżym powietrzu i miłośnikom przygód! Przed zakupem na przykład konsoli do gier koniecznie upewnijmy się, czy dziecko już przypadkiem jej nie posiada.

Uroczystość komunii świętej – jaką biżuterię podarować dziewczynce?

Efektowna, wysokiej jakości biżuteria na komunię dla dziewczynki to zawsze trafiony upominek. Najlepiej wybierać medaliki komunijne złote i srebrne, które przez wiele lat będą prezentować się w stanie niezmienionym. Biżuterię wysokiego gatunku w razie potrzeby zawsze będzie można w przyszłości wyczyścić i przywrócić jej dawny blask.

Jeśli chodzi o złoto to warto wybierać medaliki z motywem religijnym, łańcuszki, kolczyki, czy też bransoletki z zawieszkami ze złota o wysokiej próbie 585. Taka biżuteria łączy w sobie wysoką jakość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Młoda dama będzie z pewnością zachwycona!

Co podarować dziecku na komunię jako chrzestny?

Komunijna biżuteria dla chłopca

Srebrna lub złota biżuteria sprawdzi się doskonale również jako stylowy upominek dla chrześniaka. Na pewno warto zwrócić uwagę na złote łańcuszki oraz krzyżyki na komunię. Świetnym pomysłem będzie biżuteria spersonalizowana z grawerem. Zakup srebrnej lub złotej biżuterii każdorazowo skonsultujmy z rodzicami i upewnijmy się, że dziecko nie jest uczulone na żaden z tych metali.

Zarówno do klasycznej biżuterii, jak i do innego upominku obowiązkowo dołączmy pamiątkę komunii świętej z motywem religijnym. Może być to obrazek, ilustrowana biblia oraz elegancka kartka z życzeniami. Dużą popularnością cieszą się drewniane pamiątki ze spersonalizowanym nadrukiem.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz