Jak szybko nauczyć się języka francuskiego?

Francuski to niezwykle piękny język. Jest jednym z 3 języków, które uznaje się za najważniejsze w Unii Europejskiej. Osoba, która biegle się nim posługuje jest postrzegana przez innych ludzi jako ktoś elokwentny i inteligentny. Warto wiedzieć, że język francuski często rozbrzmiewał na salonach w Warszawie od 1807 r. do 1815 r. Osoby posługujące się językiem francuskim zarabiają średnio ponad 5,5 tys. zł. Choćby dlatego warto nauczyć się tego języka i można to zrobić nawet w kilka miesięcy. Wystarczy trzymać się kilku uniwersalnych zasad.

kurs języka francuskiego zamość

Nauka z nauczycielem trwa 3x krócej

Z czego to wynika? Z doświadczenia np. prowadzącego kurs językowy oraz metodyki pracy. Nauczyciel przekazuje informacje w bardziej usystematyzowany sposób. Może na bieżąco korygować błędy np. w wymowie, a także rozwiewać wszystkie wątpliwości. Poza tym nauka języka pod okiem żywej osoby to świetny motywator. Nawet nie dysponując dużą sumą pieniędzy, można znaleźć człowieka, który z chęcią pomoże zapoznać się z językiem francuskim. Chociażby studenta, a ich stawki wynoszą w tej chwili ok. 15 zł/h. Najskuteczniejszą nauką tego języka będzie kurs francuskiego, który prowadzi doświadczony lektor. Takie zajęcia mogą obejmować materiał ogólny, jak również taki, który skoncentrowany będzie na szczególnej tematyce.

Fonetyka języka francuskiego

Język francuski ma bardzo charakterystyczną fonetykę, która pięknie brzmi, ale wydaje się trudna. W praktyce czytanie w tym języku jest znacznie łatwiejsze niż po angielsku. Wystarczy poznać i zapamiętać 50 zasad wymowy, aby bez problemów czytać po francusku. Z pewnością reguły te łatwiej będzie zrozumieć pod kierunkiem nauczyciela, ale można je odnaleźć też w Internecie. Bardzo duże znaczenie w nauce dowolnego języka obcego ma osłuchanie się z nim. Najlepiej włączać piosenki, wywiady czy podcastu w języku francuskim w każdej wolnej chwili. Na początku dobrze jest słuchać czegoś prostego np. bajki albo piosenki dla dzieci. Oczywiście tekst trzeba przetłumaczyć za pomocą słownika.

Nauka języka francuskiego w 3 miesiące – praktyczne porady

Ustal cel realnie możliwy do osiągnięcia w wyznaczonym czasie – na osiągniecie umiejętności komunikowania się na poziomie A2, trzeba przeznaczyć ok. 90 godzin, na B1 – ok. 180 godzin. Szlifuj język codziennie. Najlepiej 2 godz. rano i 2 godz. wieczorem. W trakcie nauki rób kilkunastominutowe przerwy. Mózg kocha systematyczność, ale nie lubi przemęczenia i znużenia. Materiały do nauki powinny Ci wszędzie towarzyszyć, ponieważ zawsze może znaleźć się kilka chwil na naukę. Opracuj tygodniowy plan nauki, a jeśli któregoś dnia nie będziesz w stanie zrealizować – stracony czas odrób innego dnia. Zawczasu pomyśl, co najlepiej motywuje Cię do dalszej pracy w chwilach zniechęcenia. Przykładowo, możesz umówić się ze znajomym, że w razie przestoju w nauce będzie mógł wyznaczyć ci „karę”.

Dodaj komentarz