Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – czyli wszystko na temat rekuperacji

Wentylowanie powietrza w pomieszczeniach jest bardzo ważne, ponieważ to dzięki właśnie tamu procesowi możliwe jest zastępowanie nieświeżego powietrza, nowym, które jest znacznie lepsze dla naszego organizmu. Na rynku dostępne są różne rozwiązania wentylacyjne. W tym artykule skupimy się jednak na wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, która również nazywana jest rekuperacją. Taki rodzaj wentylacji jest wymuszany, co oznacza, że ruch powietrza jest ściśle ukierunkowany i określony.

kominki lublin

Czym jest centralna wentylacja z odzyskiem ciepła?

Taki rodzaj wentylacji, nie może odbywać się bez rekuperatora. Najprościej mówiąc, jest to, urządzanie, które posiada wymiennik ciepła, za pomocą którego dokonywany jest odzysk energii z powietrza. Taka właśnie wentylacja z odzyskiem jest również nazywana rekuperacją. Najwyższej jakości rekuperacja Mat-Kom Lublin jest gwarancją fachowej usługi i specjalistycznego doradztwa. Firma udzieli wszelkich najważniejszych informacji na temat rekuperacji. Dzięki temu procesowi możemy w naszym budynku przeprowadzać wymianę powietrza, niezależnie od tego, jakie obecnie warunki atmosferyczne panują na zewnątrz. Dzięki temu cały czas możemy cieszyć się czystym powietrzem, które jest przyjemne dla naszego organizmu. Taki rodzaj wentylacji jest znacznie wydajniejszy niż wentylacja grawitacyjna, a dodatkowo umożliwia on dokładne rozplanowanie, jak ma być dostarczane powietrze do konkretnych pomieszczeń.

Zalety wentylacji mechanicznej

Wentylacja może być zamontowana w budynku tylko w jednym rodzaju. Oznacza to więc, że najlepiej dokonać wyboru, jaką wentylację zastosujemy, już na etapie planowania budynku. Rekuperacja posiada wiele zalet, które sprawiają, że jest ona znacznie lepsza niż wentylacja grawitacyjna. Przede wszystkim umożliwia ona pełną kontrolę nad wymianą powietrza i generuje oszczędności związane z przekazywaniem ciepła. Taka wentylacja jest również zdrowsza dla naszego organizmu, ponieważ filtruje ona powietrze z większych zanieczyszczeń i dostarcza powietrze o niskiej zawartości dwutlenku węgla. Komponenty do takiej instalacji możecie znaleźć na stronie: https://mat-kom.eu/oferta/piece-i-kuchnie-wolnostojace/piece-kaflowe, gdzie przedstawiono ofertę pieców kaflowych.

Czy wentylacja mechaniczna oczyszcza dostarczane powietrze?

Zanim powietrze za sprawą wentylacji trafi do pomieszczenia, to musi ono przejść przez filtr nawiewny znajdujący się w rekuperatorze. To właśnie w tym miejscu jest ono oczyszczane z różnych substancji. To jak bardzo powietrze zostanie oczyszczone, zależy jednak od jakości zastosowane filtra. Najczęściej montowane filtry w rekuperatorach pozwalają na oczyszczenie powietrza w 90 procentach. Gdy na dworze panuje jednak zimowa aura, pojawia się smog, co powoduje, że do oczyszczania powietrza potrzebne są lepsze filtry. Szeroką gamę układów wentylacji mechanicznej możesz znaleźć na stornie https://mat-kom.eu/oferta/wentylacja-lublin, gdzie znajdziesz ofertę różnego rodzaju wentylacji. Firma ta zajmuje się dostarczaniem najwyższej jakości komponentów do wentylacji mechanicznych, dzięki którym możliwe jest dokładne oczyszczenie powietrza ze szkodliwych substancji, które mogą się w nim znajdować.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Łukasz pisze:

    Zastanawiałem się ostatnio nad tą rekuperacją i muszę przyznać, że to fajna sprawa. W skrócie, dzięki temu gadżetowi, w domu jest cieplej, a rachunki niższe. A do tego jeszcze świeże powietrze bez wietrzenia. Jakby ktoś z Lublina szukał sprawdzonej firmy co się tym zajmuje, to polecam firmę Mat-Kom. Tu macie ich stronę: https://mat-kom.eu/oferta/wentylacja-lublin. Może się przydać!

Dodaj komentarz