Jaki kominek wybrać do swojego domu?

Kominek pełni współcześnie nie tylko funkcję praktyczną, ale również i dekoracyjną. To on zapewnia przyjemną atmosferę dla wieczorów w rodzinnym gronie i tworzy klimat dla romantycznych spotkań tylko we dwoje. Jednak zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, poza kominkiem w domu musi znajdować się również inny system grzewczy. Jest to spowodowane troską o obywateli. Ich długa nieobecność może bowiem skutkować całkowitym wychłodzeniem pomieszczeń, a nawet awarią całej instalacji, jeśli to właśnie kominek będzie jedynym źródłem ciepła. Niemniej jednak w dzisiejszej rzeczywistości kominek stanowi dobre źródło oszczędności i atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych systemów grzewczych, zwłaszcza w okresie później jesieni lub wczesnej wiosny. Jak wybrać kominek do swojego domu?

Kominki Wrocław

Jaki wkład kominkowy sprawdzi się w moim domu?

To pytanie, które można zadać specjalistom z firmy kominkilexus.pl, którzy już ponad dekadę zajmują się projektowaniem i budową kominków, oferując również profesjonalne doradztwo w tym właśnie zakresie. Jak się okazuje, wybór nie musi być bowiem taki oczywisty. Dostępne na rynku kominki można bowiem podzielić na kominki z systemem DGP oraz kominki z płaszczem wodnym. Pierwsza grupa to kominki z dystrybucją gorącego powietrza, dzięki którym możliwe jest pełne wykorzystanie ciepła, powstającego w trakcie procesu spalania drewna. Z kolei kominki z płaszczem wodnym można podłączyć do instalacji ogrzewania podłogowego lub też centralnego. W takiej sytuacji ciepło rozprowadzane jest np. poprzez grzejniki.

Gdzie najlepiej ustawić kominek?

Najczęściej kominki ustawiane są w salonie. Nic dziwnego, bo to właśnie miejsce stanowi na ogół centrum spotkań rodziny i prawdziwe serce domu. Decydując się na ustawienie kominka przy ścianie, na której znajduje się telewizor, warto dobrać jego kolorystykę tak, by nie rozpraszała uwagi i komponowała się z ekranem. Idealnie sprawdzi się tutaj czerń i panoramiczna szyba, przez którą można zobaczyć ogień, co z pewnością zachwyci domowników i gości. Takie rozwiązanie wprowadzi przyjemną atmosferę w długie zimowe wieczory i zapewni wyjątkowy klimat dla wszystkich spotkań. Z kolei żeliwny kominek wolnostojący sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach, zwłaszcza w pomieszczeniach w stylu loftowym.

Czy możliwa jest instalacja kominka w bloku?

Rozwiązaniem, które idealnie sprawdza się w blokach, jest biokominek. To urządzenie nie tylko bezpieczne, ale również i ekologiczne. Spalanie biopaliwa prowadzi do emisji pary wodnej, co z kolei wyklucza konieczność podłączenia do przewodów kominowych. To również niezwykle praktyczne rozwiązanie, gdyż nie istnieje tutaj konieczność gromadzenia i przechowywania drewna, służącego za opał w tradycyjnych kominkach.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz