Jakie są ceny sprzątania biur w Krakowie w 2024 roku?

Sprzątanie powierzchni biurowych wiąże się z koniecznością zatrudnienia dodatkowego personelu w firmie, zapewnienia odpowiedniego zaplecza oraz dostaw stosownych detergentów. W firmach, które zajmują się głównie pracą biurową stanowi to wyjątkowo duże wyzwanie, szczególnie ze względu na brak wystarczającej ilości pomieszczeń, czy też dodatkowe skomplikowanie dla działu kadr. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem staje się skorzystanie z usług jednej z firm sprzątających.

Czy opłaca się zatrudnić firmę sprzątającą do biura w 2024?

Co wchodzi w zakres obowiązków firmy sprzątającej?

W przypadku zdecydowania się na skorzystanie z usług firmy sprzątającej otrzymuje się pełny zakres prac związany z utrzymaniem całego biura w czystości. W ramach podstawowej obsługi, firmy takie jak ta prezentująca swoje usługi na stronie Sprzątanie biur Małopolska – MG Cleaning oferują czyszczenie wszystkich powierzchni przestrzeni biurowej, oraz przestrzeni wspólnej budynku, w zakresie ustalonym podczas spisywania umowy.

W przypadku zdecydowania się na taką opcję regularnemu czyszczeniu podlegają również meble biurowe oraz sanitariaty. W ramach usług dodatkowych skorzystać można z opcji mycia szyb oraz prania wykładzin. Czynności tych nie wykonuje się często, dlatego też nie są one wliczane do podstawowego zakresu obowiązków.

Jaki jest koszt sprzątania powierzchni biurowej?

Najczęstszą podstawą do wyliczenia kosztów sprzątania powierzchni biurowej jest jej metraż. Im wyższy metraż ogólny powierzchni do sprzątania, tym niższa jest proponowana cena od metra kwadratowego. Brany jest również pod uwagę zakres wymaganych prac oraz czas, który trzeba będzie na nie poświęcić.

Przed zdecydowaniem się na usługi konkretnej firmy sprzątającej, zobacz cennik przedstawiający najczęściej wszystkie podstawowe prace wykonywane podczas sprzątania. Cena sprzątania wiąże się też bezpośrednio z tym, czy usługa ma być jednorazowa, czy też wiąże się z usługą abonamentową. W przypadku małych biur, sprzątanie raz tygodniowo to koszt od około 1350 zł miesięcznie. W przypadku usługi jednorazowej ceny za metr kwadratowy zaczynają się nawet od 4,5 zł.

Ile kosztuje sprzątanie biura w Krakowie?

Jakie usługi dodatkowe oferowane są przez firmy sprzątające?

W ramach najczęściej dostępnych usług dodatkowych znaleźć można oczywiście mycie okien, pranie wykładzin i dywanów, czy też czyszczenie tapicerki. Niektóre firmy sprzątające posiadają od jakiegoś czasu w swojej ofercie dodatkowe usługi dezynfekcyjne takie jak ozonowanie pomieszczeń. Dostępne są też usługi polegające na zabezpieczaniu posadzek poprzez ich polimeryzację.

Wycena usług sprzątania jest indywidualna i zależna zawsze od zakresu pracy, ilości dodatkowych zadań oraz tego, czy korzysta się z usługi abonamentowej, czy też sprzątanie z usługami dodatkowymi będzie miało charakter jednorazowy. W przypadku mycia okien standardowe stawki zaczynają się od 26 zł za okno, a w przypadku dużych witryn cena wyliczana jest zależnie od ich metrażu, a stawki zaczynają się najczęściej od pułapu 5 zł za metr kwadratowy. W przypadku, gdy firma sprzątająca nie ma konkretnych usług dodatkowych w swojej ofercie, warto dowiedzieć się, czy usługę taką można dodać, ponieważ większość firm bez problemu dopasowuje swoją ofertę do klientów.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz