Wynajem czy zakup sprzętu rehabilitacyjnego?

Zakup odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego jest czymś niezwykle istotnym, szczególnie po nagłej operacji chirurgicznej. Niestety wszystkie te urządzenia to nie są tanie rzeczy, stąd też istnieje możliwość wypożyczenia odpowiednich sprzętów, które za wskazaną opłatą oddają do dalszego użytku nowe i używane sprzęty, dzięki któremu dość szybko możemy poprawić ogólną sprawność osób wymagających danej rehabilitacji, zarówno tych z dolegliwością wrodzoną, jak również nabytą.

Sprzęt medyczny wypożyczalnia - Patronus

Jak działa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego?

Wypożyczanie sprzętów jest o wiele łatwiejsze i tańsze niż kupowanie nowych sprzętów w hurtowych cenach. Oczywiście wszystko zależy od danej firmy, jednak biorąc pod uwagę że wszystko jest do znalezienia w Internecie, bez problemu będzie można wybrać najbardziej korzystną dla nas opcje. Ponadto, na rynku funkcjonuje coraz więcej samodzielnych i niezależnych wypożyczalni sprzętów rehabilitacyjnych, które oferują również dodatkowe usługi, jak naprawa sprzętu oraz sprzedaż artykułów służących do pielęgnacji. Jeśli interesują nas takie usługi warto sięgnąć po sprzęt medyczny i rehabilitacyjny – Patronus, który można nabyć realizując wniosek NFZ. Wybrani pracownicy mogą również wnieść sprzęt do domu i zamontować go tam zgodnie z życzeniem klienta. Zapoznają nas również z tym jak prawidłowo użytkować dany sprzęt, oraz jak go konserwować, aby nie uległ zniszczeniu po dłuższym okresie użytkowania w warunkach domowych. Okres wynajmu sprzętu rehabilitacyjnego wynosi co najmniej jeden miesiąc, choć w głównej mierze jest to uzależnione od rodzaju wynajmowanych akcesoriów.

Wynajem czy zakup sprzętu rehabilitacyjnego?

Najczęstszą przyczyną przy wynajmowaniu sprzętu ortopedycznego jest brak środków na zakup nowego modelu. Przeważnie z tych usług korzystają osoby starsze, które nie są w stanie kupić sobie nowych modeli, z powodu niewysokich rent i emerytur. W przypadku sprzętu medycznego o wyjątkowo dużych gabarytach, jak łóżko rehabilitacyjne czy wanna windowa cena oscyluje nawet w granicy tysiąca złotych, co chociażby w przypadku osób posiadających średnie dochody, może to stanowić całkiem spory wydatek finansowy. Po krótkim okresie możemy dojść do wniosku, że ten pokaźny sprzęt stanie się dla nas bezużyteczny. Dlatego warto zdecydować się na wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego. Można to zrobić na stronie https://patronus-med.pl/wypozyczalnia/, gdzie profesjonalne akcesoria medyczne i rehabilitacyjne oferuje firma Patronus. Sprzęt rehabilitacyjny można oczywiście sprzedać, lecz nie zawsze udaje się to w tak krótkim czasie oraz w takiej cenie jaką akurat byśmy chcieli. Z zachowaniem odpowiedniego okresu wypowiedzenia wynajmu sprzęt ten można oczywiście oddać, bez wielu niepotrzebnych biurokracji i formalności.

Podsumowując, jeśli potrzebujemy sprzętu na krótki okres czasu najlepiej skorzystać z oferty wypożyczalni, natomiast jeżeli potrzebujemy takowego sprzętu na dłużej warto odłożyć pewne środki finansowe aby zakupić całkiem nowy model, który będzie służyć osobie z niepełnosprawnością przez kilka a nawet kilkanaście lat.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Filip K. pisze:

    Po upadku ze schodów i skręceniu stawu skokowego pilnie potrzebowałem zdobyć kule ortopedyczne. Wiedziałem, że będę używał ich maksymalnie miesiąc, więc nieopłacalne było dla mnie kupowanie nowej pary. Znajomy polecił mi skorzystanie z wypożyczalni sprzętu medycznego — i tak też zrobiłem. Jestem bardzo zadowolony z przebiegu całej procedury i wypożyczonych kul.

Dodaj komentarz