W zdrowym ciele zdrowy duch

Często bywa tak, że w sezonie jesienno-zimowym traci się motywację do prowadzenia zdrowego stylu życia. Jest to ogromny błąd, gdyż w zdrowym ciele zdrowy duch!

Zdrowe jedzenie

Jak rozpocząć zdrowy styl życia?

Uprawianie sportu, zdrowa dieta to fundament dobrego zdrowia i samopoczucia. Oczywiście, wszystko na miarę możliwości, nie powinno się zmuszać do wysiłku czy kulinarnych wyrzeczeń radykalnie – z dnia na dzień. Taka postawa często prowadzi do tego, że szybko traci się zapał. Uprawiać sport powinno się dla przyjemności, a nie zmuszając się i czując katorgę przy każdym ćwiczeniu. Może na początek codzienne spacery? Albo kilka minut ćwiczeń w domu?

Zdrowa kuchnia o każdej porze roku

Obecna sytuacja pandemiczna nie wpływa pozytywnie na naszą motywację, co jest absolutnie zrozumiałe. Pozornie też ciężko jest jeść zdrowo w sezonie, który nie obfituje w ulubione warzywa i owoce. Warto jednak sięgnąć do książek kulinarnych i spróbować ugotować coś nowego, nie bazując ciągle na gotowcach ze sklepów czy fast foodach. W każdym markecie dostępne są owoce i warzywa mrożone, dzięki czemu po ulubione smaki można sięgnąć niezależnie od pory roku i dowolnie z nimi eksperymentować.

Kobieta uprawiająca jogę

Najważniejsze są chęci

Zmiana stylu życia na zdrowszy musi wynikać z wewnętrznego przekonania i chęci do wprowadzania nowych rozwiązań. Jeśli będziemy się po prostu zmuszać do sportu i zdrowej diety, wysoce prawdopodobne, że zapał szybko nam minie, a dodatkowe kilogramy – z takim trudem zrzucone – wrócą z nawiązką. Warto dbać o siebie niezależnie od wieku i pamiętać – w zdrowym ciele zdrowy duch, a organizm utrzymywany w dobrym stanie łatwiej radzi sobie z chorobami!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz