W jaki sposób placówki medyczne dbają o higienę endoskopów?

Endoskopy medyczne stają się coraz bardziej popularne w medycynie na szeroką skalę. Do prawidłowego i bezpiecznego działania tych urządzeń niezbędne jest zachowanie ich najwyższej czystości i sterylności. Do tego celu w placówkach medycznych wykorzystuje się specjalne myjki endoskopowe, które umożliwiają dokładne wyczyszczenie i dezynfekcje endoskopów.

Naprawa i serwis myjni endoskopowej

Serwis myjek endoskopowych

Usługa taka, jak serwis myjni endoskopowych jest realizowana przez wyspecjalizowane firmy, świadczące usługi dla placówek medycznych. W skład usług takich firm wchodzi doradztwo przy wyborze sprzętu oraz szkolenia dla personelu. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze nasza firma jest w stanie profesjonalny sposób zadbać o kondycje myjek endoskopowych. Usługi są realizowane zgodnie z przepisami prawa o produkcie medycznym oraz prawa o użytkowaniu produktu medycznego.

Mycie i dezynfekcja myjek endoskopowych

Endoskopy są urządzeniami wykorzystywanymi wielokrotnie do badania różnych pacjentów. Z tego powodu konieczne jest ich dokładne mycie, ale również sterylizacja, która zwalcza większość zarazków i bakterii, jakie mogły osiąść na urządzeniu. Czynnikami, które decydują o tym, czy bakterie i inne mikroorganizmy zostaną zwalczone, decydują czas, temperatura oraz stężenie preparatu dezynfekującego. Niestety ręczne czyszczenie nie jest w stanie całkowicie przygotować sprzętu do ponownego użytku. Z tego właśnie powodu do tego zadania są używane nowoczesne urządzania myjące. Myjki endoskopowe są skutecznie w czyszczeniu i zapewniają wysoką higienę.

Myjnia endoskopowa Sonologistic Plus

Jak działa myjka endoskopowa

Myjki dostępne na rynku mogą być przeznaczone na jedno lub dwa urządzenia. Przez cały czas trwania mycia, urządzenie kontroluje szczelność, a niektóre myjki posiadają drukarkę termiczną, która potwierdza po zakończonym myciu jego skuteczność na specjalnym wydruku. Aby zwiększyć jakość mycia, część urządzeń jest wyposażona w system płukania kanałów endoskopu, system filtracji wody, system automatycznego otwierania pokrywy oraz w kontrolę czujników przepływu. Sam proces mycia endoskopu gwarantuje brak jakichkolwiek uszkodzeń dla samego urządzenia, które podlega dezynfekcji. Aby zapewnić sterylność i czystość endoskopom, placówki medyczne muszą posiadać także specjalne szafy do przechowywania endoskopów. Zapewniają wysoki poziom dezynfekcji przez 72 godziny poprzez system filtracji powietrza.

Zalety myjek endoskopowych

Podstawową zaletą myjek endoskopowych, jest to, że pozwalają osiągnąć wysoki poziom higieny endoskopu. Inną zaletą, dla której wykorzystuje się ten sprzęt, jest gwarancja powtarzalności procesu. Myjnie endoskopowe chronią podczas mycia delikatne elementy endoskopu przed zarysowaniem i uszkodzeniem. Myjki są wyposażone w system osuszania i sterylizacji, co pozwala na kompleksowe przygotowanie endoskopów do pracy. Urządzenie może zostać użyte zaraz po wyjęciu z myjki lub może być umieszczone w szafie przeznaczonej do jego przechowywania. Myjki są także ekonomiczne pod względem zużycia środków czyszczących i wody.

Dzięki wykorzystaniu myjek w placówkach medycznych możliwe jest maksymalne wyeliminowanie ryzyka zakażenia podczas zabiegu endoskopowego. Oprócz tego myjki maksymalnie skracają czas przygotowania endoskopu do ponownego wykorzystania, co umożliwia używanie tego sprzętu kilkukrotnie w ciągu dnia.

Firma Medipia wychodzi naprzeciw wszelkim oczekiwaniom i zapewnia kompleksową ofertę usług. Na stronie https://myjniaendoskopowa.pl/zgloszenie-serwisowe/ można zapoznać się ze szczegółowym jej opisem, z uwzględnieniem serwisu urządzeń do automatycznego mycia i dezynfekcji stosowanych w medycynie endoskopów giętkich.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz