Koncentrator tlenu – nowy czy z wypożyczalni?

Tlenoterapia jest obecnie coraz częściej wykorzystywana przy wsparciu rehabilitacji oraz w leczeniu osób, które mają problemy z drogami oddechowymi. Do tlenoterapii wykorzystuje się specjalnie koncentratory tlenu, których zadaniem jest dostarczanie do organizmu pacjenta stężonego tlenu. Z koncentratorów tlenu korzystać także mogą osoby cierpiące na zmęczenie oraz zawodowi sportowcy. W tym artykule postaramy się podpowiedzieć czy lepiej kupić nowy koncentrator, czy może lepiej skorzystać z oferty wypożyczalni sprzętu medycznego.

Koncentrator tlenu - nowy czy z wypożyczalni

Czym jest koncentrator tlenu?

Koncentrator tlenu to urządzenie, które służy głównie do podawania pacjentowi powietrza, które zawiera większą ilość tlenu, niż w tradycyjnych warunkach. Stężony tlen jest pobierany przez urządzenie z powietrza, które następnie poddawane jest filtracji. W efekcie koncentrator tlenu jest w stanie dostarczać pacjentowi powietrze, które zawiera w sobie aż 90 procent tlenu. Koncentratory tlenu są alternatywą dla butli tlenowych, które podczas użytkowania mogą wybuchnąć, przez co stanowią realne zagrożenie dla pacjenta. Miejsce takie jak wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego często daje możliwość wypożyczenia koncentratorów tlenu za ułamek ich całkowitej ceny, dzięki czemu można dokładnie sprawdzić, jak działa tego typu sprzęt.

Czy warto kupować nowy koncentrator tlenu?

Kupno koncentratora tlenu jest opłacalne w momencie, gdy planujemy korzystać z tego urządzenia przez dłuższy czas. Wtedy istnieje uzasadnienie wydawania kilku tysięcy złotych na zakup takiego sprzętu. Jeżeli jednak koncentrator tlenu potrzebny jest nam na krótki czas leczenia, to wtedy lepiej zdecydować się na wypożyczenie takiego sprzętu. Szczególnie wartym uwagi urządzeniem jest inogen one g2przenośny koncentrator tlenu, który ze względu na niewielką wagę można zabrać praktycznie w każde miejsce. Pojemna bateria oraz niska waga tego urządzenia, sprawiają, że jest niezwykle przyjazne podczas użytkowania.

przenośne koncentratory tlenu

Jakie koncentratory tlenu są godne uwagi?

Na rynku obecnie dostępnych jest wiele urządzeń, które różnią się od siebie budową oraz parametrami. W związku z tym wybór odpowiedniego koncentratora nie jest zbyt łatwy. Jeżeli chodzi o stacjonarne urządzenia, to wielu pacjentów wybiera koncentrator tlenu oxy 6000 – urządzenie charakteryzuje się wykonaniem z wysokiej jakości materiałów oraz energooszczędnością. Z pewnością przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym pacjentom. Jeżeli chodzi natomiast o urządzenia przenośne to również dobrze prezentuje się model sequal eclipse 3, który można używać zarówno w trybie stacjonarnym, jak również ambulatoryjnym. Dla mocno aktywnych osób stworzono model oxytron 3 – niezwykle ergonomiczny przenośny koncentrator tlenu. Z pomocą tego urządzenia można prowadzić tlenoterapię z dala od swojego domu lub szpitala.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Jarosław M. pisze:

    Dobrze wiedzieć, kiedy wypożyczenie sprzętu jest korzystniejsze niż zakup. Nie zdawałem sobie sprawy, że można oszczędzić wynajmując koncentrator, zamiast od razu kupować. Plus za praktyczne opisy modeli – teraz mam jasność, co wybrać do użytku domowego czy mobilnego. Warto przeczytać dla prostych wskazówek o tlenoterapii.

Dodaj komentarz