Jak pozbyć się cellulitu?

Temat cellulitu od wielu lat jest na ustach kobiet na całym świecie. Jest to dowód na bardzo dużą popularność tego tematu oraz poszukiwania co raz to nowszych sposobów na pozbycie się „skórki pomarańczowej”. Walka z cellulitem jest trudna, ale przy zastosowaniu odpowiednich metod skuteczna. Jak zatem pozbyć się cellulitu?

Cellulit który można zwalczyć zabiegiem Icoone

Zmiana trybu życia

Osoby dopiero rozpoczynające walkę z cellulitem powinny skupić się na zmianie nawyków żywieniowych. W skutecznej walce pomoże na pewno zrezygnowanie ze słodyczy, fast foodów i słodzonych napojów. Zamiast tego należy sięgać po jak najmniej przetworzone produkty oraz większe ilości wody. Dieta powinna opierać się na sezonowych owocach i warzywach, które dostarczają do organizmu cenne witaminy oraz błonnik i sole mineralne. 

Do diety warto również dołożyć aktywność fizyczną. Nie oznacza to jednak męczących treningów na siłowni. Można postawić na ulubioną aktywność fizyczną, np. w okresie wiosenno-letnim może to być jazda na rowerze lub rolkach, a w zimę regularne pływanie na basenie. Pływanie świetnie kształtuje mięśnie brzucha oraz pośladki i uda. Regularna aktywność powinna  dość szybko przynieść rezultaty w postaci zmniejszenia widoczności cellulitu.

Masaż tkanek metodą Icoone

W walce z cellulitem bardzo ważne jest poprawienie ukrwienia tkanek. Można to zrobić za pomocą głębokiego i intensywnego masażu. Do tej metody zalicza się masaż metodą Icoone. Polega on na systematycznym zasysaniu i stymulowaniu głębokich warstw skóry. Dzięki temu metabolizm przyspiesza, a komórki zostają pobudzone do wytwarzania większych ilości kolagenu. Na stronie https://klinikagenesis.pl/zabiegi/laseroterapia/zabieg-icoone/ przeczytasz więcej o zabiegu Icoone, a także poznasz przeciwwskazania do zabiegu.

Masaż tkanek metodą Icoone zyskał szerokie grono zwolenniczek medycyny estetycznej. Wykorzystuje się go głównie we wspomaganiu walki z cellulitem (czyli w połączeniu z dietą oraz aktywnością fizyczną) w celu przyspieszenia procesu usuwania go lub gdy problem cellulitu powraca. Cykliczne powroty „skórki pomarańczowej” mogą świadczyć o głębokim zlokalizowaniu tłuszczu i właśnie wtedy powinno wybrać się metodę Icoone. Dodatkowo masaż pozwala zredukować powstałe blizny oraz odmłodzić skórę. 

Walka z cellulitem

Regularne peelingi

Peeling pozwala pozbyć się martwego naskórka oraz poprawić krążenie. Stymulowanie w ten sposób komórek wpływa na szybsze wydalanie toksyn z organizmu, a co za tym idzie zmniejszenie widoczności cellulitu. Najlepszym wyborem jest peeling gruboziarnisty robiony 2-3 razy w tygodniu.

Można również zastosować masaż szczotką na sucho. Działa on podobnie do peelingu, więc stosując go nie złuszczamy już dodatkowo naskórka. Masaż szczotką wykonujemy zawsze od dołu do góru (w kierunku serca). Skóra po masażu jest gładka i jędrna, a ukryty głęboko pod skórą tłuszcz rozkłada się równomiernie i cellulit jest mniej widoczny. Po masażu należy wziąć prysznic, aby zmyć martwy naskórek i dodatkowo zaaplikować balsam nawilżający. 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz