Jakich błędów należy unikać przy projektowaniu strony internetowej?

Projektowanie strony bądź sklepu internetowego, może przynieść pewne komplikacje. Strona może być teoretycznie dobrze wykonana, jednak czasem brakuje kropki nad i, czyli konwersji, przez co nie będzie wysoko oceniona, sprawiać będzie wrażenie niepełnej. Skuteczność strony internetowej za każdym razem oceniana będzie przez pryzmat konwersji. 

Jakie są najczęściej występujące błędy przy tworzeniu stron internetowych? 

Po pierwsze takim mankamentem będzie brak responsywności. W założeniu strona powinna dobrze się prezentować, bez względu, czy wyświetlimy ją na ekranie laptopa, smartfona, czy też komputera stacjonarnego. Obecnie tzw. mobile first stanowi już nie tylko pełne dopełnienie, lecz obowiązek. Potencjalny klient, który wejdzie na naszą stronę i zobaczy, że nie jest ona w staranny sposób wykonana, szybko ją opuści, pomimo tego, że nasz produkt może być najlepszy. Jak nas widzą, tak nas piszą, a pierwsze wrażenie jest niezmiernie ważne. Ważne jest, by kolorystyka była właściwa, niewłaściwa nas zdyskredytuje, zniechęci do oferowanych produktów. Przy projektowaniu stron, istotnym błędem będzie nadmiar kolorów, co zmęczy oczy naszych potencjalnych kontrahentów i do transakcji nie dojdzie. Warto spojrzeć na stronę www.agnieszkajamrog.pl, by nabrać inspiracji do projektu takiej strony. Menu na stronie musi być intuicyjne, gdy takowe nie jest, wtedy w konsekwencji tracimy klientów, którzy nie potrafią odnaleźć się, poza tym nie znajduje na to czasu, gdyż jego priorytetem jest uzyskać usługę w szybkim czasie. Grafiki przez nas użyte obligatoryjnie muszą być spójne, w innym razie opinia na nasz temat nie będzie nazbyt pochlebna. Ważne jest by loga i grafiki przez nas użyte, były zbieżne z oferowanym towarem, spowoduje to, że przedsiębiorstwo będzie odbierane jako fachowe, poukładane, pamiętać należy, że chaos robieniu interesów nie służy. Treści przez nas użyte muszą być oryginalne, google bardzo tego pilnuje, gdy takowe nie są, wtedy może zostać na nas nałożona kara. Musimy pilnować nad contentem, oczywiście ważne jest, by klient dowiedział się czegoś więcej o nas, jednakże nadmiar informacji może go przytłoczyć, zniechęcić. Informacje muszą być przede wszystkim rzeczowe i konkretne. Niektóre strony pozbawione są wezwań do działania, użytkownik, wchodząc na stronę, musi wiedzieć, czego się od niego oczekuje, gdyż ceni sobie przejrzystość. Dlatego warto wybrać profesjonalistkę do tworzenia stron, pod tym adresem znajdziecie jej realizacje https://www.agnieszkajamrog.pl/realizacje, to z pewnością pomoże w podjęciu decyzji, by projekt strony oddać w dobre ręce.

Jakich błędów powinniśmy się ustrzegać przy tworzeniu sklepów internetowych? 

Produkty nie mogą być nazbyt uproszczone, nie każdy, kto wchodzi na stronę, wie do końca, czego poszukuje, dlatego naszym zadaniem jest właściwe ukierunkowanie i naprowadzenie potencjalnego kontrahenta. Proces zakupowy musi być intuicyjny, poza tym musimy unikać wszelkiego rodzaju rozpraszaczy. Klient musi otrzymać wsparcie online, inaczej właściciele sklepów internetowych stale będą tracić. Warto postawić na wiele rodzajów wysyłki, w innym razie utracimy wielu potencjalnych klientów. Priorytetem jest bezpieczeństwo użytkowników, dlatego certyfikat SSL to podstawa.

Podsumowanie. 

Błędy w tworzeniu stron i sklepów internetowych są wynikiem zaniedbań, wynikają z pominięcia bądź ze zlekceważenia etapów planowania, makietowanie, projektowania graficznego i testowania. Najważniejsze jest by użytkownik strony bądź sklepu potrafił się odnaleźć, gdyż jedynie to generuje sprzedaż. Strona nie musi być arcydziełem graficznym, lecz spełniać postawione przed nią zadania, Przy tworzeniu warto zapoznać się z regułami UX, cel witryny i wygodę użytkownika, każdorazowo stawiać na pierwszym miejscu. 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz