Jak zrobić dobre wrażenie pierwszym tańcem za weselu?

Dzień zaślubin jest szczególnym czasem, kiedy mówimy sobie sakramentalne „tak” i ślubujemy miłość oraz wierność aż do śmierci. Z tą uroczystością wiąże się wiele przygotowań, do których należy również opanowanie umiejętności tańca. Kiedy już jesteśmy po uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego lub kościele i pojawiamy się na parkiecie w sali weselnej, czas na pierwszy taniec. Ażeby go wykonać dobrze, trzeba się odpowiednio wcześniej pod okiem specjalisty przygotować. Bardzo ważnym jest tutaj dobór odpowiednich kroków oraz figur. Dla narzeczonych instruktor tańca wybierze oczywiście takie, które będą fascynujące, ale też relatywnie proste. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę to, jakie umiejętności już teraz posiada para. Ale raczej nie należy się nastawiać na naukę dużej ilości figur tanecznych. Pierwszy taniec jest szalenie istotny, także w związku z tym wielu przyszłych nowożeńców zapisuje się na naukę do różnorakich szkół tańca. Ze znalezieniem odpowiedniej nie ma żadnego problemu, zdecydowana większość z nich ogłasza się w Internecie, także wystarczy poszukać, aby tą właściwą znaleźć.

pierwszy-taniec-weselny

Na czym właściwie polega nauka tańca weselnego?

Kursy takie powstają po to, aby ludzi którzy w niedługim czasie będą wstępowali na ślubny kobierzec, a później z zaproszonymi gośćmi uczestniczyli w przyjęciu weselnym, nauczyć podstawowych kroków tańców towarzyskich. Bo przecież ten rodzaj tańca, a nie inny, jest obecny na sali weselnej. Jak wiadomo pierwszy taniec jest jednym z istotniejszych elementów dla młodej pary podczas rozpoczynającej się zabawy. Nauka tańca na wesele może być prowadzona indywidualnie, jak też w grupach. Z tych dwóch możliwości, zdecydowanie bardziej polecaną jest ta pierwsza. Wtedy trener będzie miał czas tylko dla nas i jest duża szansa, że pierwszy taniec będzie dopracowany do perfekcji i wprawi w podziw wszystkich gości zaproszonych na ślub.

Jaki rodzaj tańca wybrać?

Najlepiej zdecydować się na na taniec użytkowy, tak zwany discofox lub walc angielski, które są tańcami wolniejszymi, dzięki czemu nie są dostrzegalne pewne braki techniczne podczas ich wykonywania. Można oczywiście zdecydować się również na walc wiedeński, który znajduje się w czołówce wybieranych choreografii. Ale z nim kłopot dla początkujących tancerzy jest taki, iż jest on niezwykle szybki, czyli żeby go wykonać prawidłowo należy dysponować doskonałą techniką.

Kiedy rozpocząć naukę tańca?

Odpowiedź jest prosta, a brzmi ona – jak najwcześniej. W końcu pierwszy taniec to jedna z bardziej stresujących sytuacji na przyjęciu weselnym. Kiedy będziemy przez dłuższy czas się przygotowywać, to świadomość że posiadamy już całkiem spore umiejętności sprawi, iż oszczędzimy sobie niepotrzebnego stresu. Dla większości młodych par odpowiedni czas na rozpoczęcie treningów tanecznych to około 6 miesięcy przed ślubem.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz