Jak zorganizować wesele tanim kosztem?

Gdy opadną już emocje związane z zaręczynami, dla szczęśliwej pary zaczyna się żmudny, ale także ekscytujący etap przygotowań do wymarzonego wesela. Najwięcej trudności spotka te pary, które chcą osiągnąć wspaniały efekt mając stosunkowo niewielki budżet. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pozwolą przybliżyć się do zaplanowanego celu.

Dom weselny

Przygotuj budżet weselny

Warto już na wstępie określić, jaką kwotę ma się do dyspozycji, a następnie skrzętnie notować wszystkie wydatki. Pozwoli to zapanować nad finansami bez obaw, że nagle pojawią się ukryte koszty lub pieniądze znikną nie wiadomo na co. Zaplanowanie budżetu i trzymanie się go, to pierwszy krok do zorganizowania taniego wesela.

Jak wybrać tanią salę weselną?

Miejsce, w którym będą się bawić goście weselni zajmuje chyba największą część budżetu. Szukając odpowiedniej lokalizacji, warto wziąć pod uwagę jej wielkość, ewentualny nocleg dla gości i zaplecze gastronomiczne. Jedną z najtańszych dostępnych opcji jest wybór wciąż popularnej remizy strażackiej, zwłaszcza jeśli komuś marzy się wesele w wiejskim stylu. Warto jednak zaznaczyć, że tego typu miejsca nie oferują cateringu, trzeba go więc zorganizować we własnym zakresie. Istnieją jednak eleganckie sale weselne w niskich cenach. Jednym z polecanych miejsc jest Favilla – sala weselna zlokalizowana zaledwie 5 km od Lublina. Dom weselny oferuje parze młodej i jej gościom niezbędne udogodnienia w atrakcyjnych cenach.

Sala weselna Lublin

Czy warto oszczędzać na jedzeniu na weselu?

Z pewnością jedzenie jest jednym z ważniejszych elementów wesela i nie warto na nim oszczędzać. Wiele sal weselnych ma catering w swoim pakiecie, ale jeśli zależy na tańszej i jednocześnie wciąż smacznej opcji, warto pomyśleć o zatrudnieniu kucharki. W tym wariancie, choć z pewnością cenowo wyjdzie taniej, zaangażowanie pary młodej może być większe, zwłaszcza, jeśli zakup artykułów spożywczych będzie musiała wziąć na siebie. Należy też pamiętać, że finalnie cena posiłków podczas wesela będzie zależna od ilości podanych dań.

Jak kupić tanią i piękną suknię ślubną?

Suknia ślubna znajduje się bardzo wysoko na liście priorytetów przyszłej panny młodej, która chce w tym dniu czuć się naprawdę wyjątkowo. Suknie z salonów i od znanych projektantów mogą szokować swoimi cenami. Opcją bardziej budżetową będzie zatrudnienie krawcowej, która zrealizuje dokładny projekt, zgodnie z zamysłem panny młodej. Coraz częściej kobiety decydują się także na odkupienie sukni z drugiej ręki. W końcu są to stroje zakładane tylko jeden raz i często są w idealnym stanie, a ich cena jest znacznie niższa niż tych prosto z salonu.

Czy alkohol na weselu może być tani?

Jeśli para młoda zdecyduje się na zakup produktów we własnym zakresie, wtedy najtańszym rozwiązaniem jest udanie się do hurtowni napojów alkoholowych i zaopatrzenie w wino, wódkę czy inne trunki. Ciekawym dodatkiem mogą być domowe nalewki, jednak główny alkohol powinien pochodzić ze sprawdzonego źródła.

Organizacja wesela, choć może przyprawiać o zawrót głowy, jest całkowicie wykonalna, nawet przy ograniczonym budżecie. Powyższe wskazówki pozwolą wydać mniej i jednocześnie osiągnąć efekt, na którym przyszłej parze młodej będzie najbardziej zależeć.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz