Jak ciekawie spędzać czas z rodziną?

Ostatnio okoliczności sprzyjają temu, aby więcej czasu spędzać w gronie domowników. Wspólne spędzanie czasu niestety najczęściej polega na tym, że każdy patrzy w swoje urządzenie mobilne: smartfon, tablet albo laptop. Ewentualnie wszyscy gapią się w telewizor. Tymczasem jest więcej pomysłów na przebywanie w rodzinnym gronie.

Rodzina spędzająca razem czas

Gry planszowe

Warto pomyśleć o zakupie interesujących gier planszowych. Obecnie wybór jest bardzo bogaty. Bez trudu można znaleźć coś, co będzie odpowiadało wszystkim członkom rodziny. W przypadku większych familii można urządzić nawet miniturniej. Np. szachowy czy warcabowy. Innym pomysłem jest zakup zestawu do pokera, wraz z żetonami.

Nauka i zabawa w jednym

Bardzo rozwojowym sposobem pędzania czasu z rodziną jest wspólne czytanie. Po skończonej lekturze czytelnicy mogą streścić sobie wzajemnie książki, które przeczytali. To bardzo poszerza horyzonty. Istnieją też zabawy, które nie wymagają praktycznie żadnego dodatkowego sprzętu. Mowa o kalamburach albo o grze w inteligencję czyli państwa, miasta. Oglądanie telewizji także bywa wartościowe. Pod pewnymi warunkami. Po pierwsze należy wybrać film lub program świadomie. Po drugie natomiast, wypada po seansie wspólnie podyskutować na temat tego, co się obejrzało.

Rodzina grająca wspólnie w gry planszowe

Wspólne uprawianie sportu

Spędzać czas z rodziną powinno się jednak przede wszystkim na świeżym powietrzu. To znakomity sposób na poprawę zdrowia i kondycji, a jednocześnie zacieśnienie rodzinnych więzów. Spacer, podczas którego można porozmawiać może okazać się bardzo integrujący. Dobrze wybrać się wspólnie na wycieczkę rowerową, urządzić piknik czy pograć w piłkę bądź badmintona.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz