Zwiedzajmy polskie góry!

Osoby zastanawiające się, jak spędzić zimowe ferie, letnie wakacje czy choćby weekend, o dowolnej porze roku, powinny zdecydować się na wyjazd w góry, a najlepiej w Tatry.

Tatry

Klimat Tatr

Ten region Polski ma wiele do zaoferowania o każdej porze roku, choć warto pamiętać, że w szczytach sezonu turystów jest tam wręcz zatrzęsienie, a w okresie jesieni i zimy szybko zapada zmrok, pogoda wiosną jest zaś dość kapryśna. Nie są to jednak bynajmniej wady, a raczej zalety tego regionu, wydatnie wpływające na jego niepowtarzalny klimat.

Tatry wiosną i latem

Wiosną można zachwycać się kwitnącymi na halach krokusami i innymi kwiatami wiosennymi lub… rozkoszować się urokami zimy jeszcze wtedy, gdy w pozostałych regionach kraju panuje już wiosna. Zdecydowanie jednak najbardziej niezwykły jest wyjazd w góry zimą, szczególnie dla osób, które chcą zasmakować prawdziwej zimy, o jaką w całej, poza górami, Polsce, coraz trudniej. Zima w Tatrach to przy tym nie tylko szusowanie po narciarskich stokach. Nawet osoby, które nie jeżdżą na nartach czy snowboardzie, nie będą się nudzić, gdyż można zdecydować się na przykład na zwiedzanie szlaków górskich. Zimą oczywiście wymaga to pewnej ostrożności, odpowiedniego wyposażenia i nie wszędzie można wejść, ale widoki ośnieżonych gór oraz drzew są niezapomniane – można poczuć się jak w lodowej krainie.

Morskie oko w zimie

Oczywiście bardzo ważnym elementem jest też kosztowanie potraw góralskiej kuchni i wieczorne biesiadowanie w karczmach, koniecznie z towarzyszeniem góralskiej kapeli oraz tradycyjnych napitków – góralskiej herbaty lub grzańca.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz