Nowy Sącz – miasto wielu turystycznych okazji

Nowy Sącz to jedno z najstarszych miast Małopolski. Został on założony już w XIII w. i po dziś dzień zachwyca tych, którzy właśnie tutaj decydują się spędzić krótki urlop lub dłuższe wakacje. Nowy Sącz obfituje w liczne atrakcje, spośród których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Co robić i co zobaczyć Nowym Sączu?

Nowy Sącz - atrakcje miasta

Jakie są największa atrakcje Nowego Sączu?

Nowy Sącz poszczycić się może wieloma ciekawymi zabytkami. W tym osiemdziesięciotysięcznym mieście coś dla siebie znajdą wielbiciele historii, kultury oraz długich spacerów pięknymi szlakami. Podróż po Nowym Sączu najlepiej rozpocząć na zabytkowym rynku, gdzie można również wypić aromatyczną kawę czy zjeść smaczny posiłek po długim zwiedzaniu. W Nowym Sączu warto odwiedzić również Zamek Królewski, zachwycić się pięknem zabytkowych kościołów i klimatycznych willi czy spędzić nieco czasu w Sądeckim Parku Etnograficznym. Miasto sprzyja również romantycznym wieczorom i spacerom urokliwymi uliczkami w świetle zachodzącego słońca.

Czy z Nowego Sącza prowadzą szlaki górskie?

Stolica Sądecczyzny może być idealną bazą wypadową w Karpaty Zachodnie. Górskie wędrówki szlakami Beskidu Sądeckiego obfitują w piękno przyrody i malownicze widoki, rozciągające się ze szczytów większych wzniesień. Ci, którzy w Nowym Sączu chcą spędzić nieco więcej czasu, mogą również pokusić się o spływ tratwami flisackimi czy też odwiedzenie takich miejsc, jak np. przełom rzecznego Popradu. W niedalekiej odległości znajdują się również popularne miejscowości uzdrowiskowe, jak np. Krynica Zdrój.

Villa Beata - noclegi Nowy Sącz

Jak poznać tradycję i kulturę Sądecczyzny?

Najlepiej udać się w tym celu do Sądeckiego Parku Etnograficznego. To wyjątkowy spacer, pokazujący całe bogactwo miejscowej kultury regionalnej. Zwiedzanie warto połączyć z odwiedzinami w miejscowych galeriach sztuki czy muzeach. Nie sposób również pominąć ciekawych zabytków, tworzących Szlak Architektury Drewnianej oraz wielu innych miejsc, dzięki którym można poznać piękno lokalnego folkloru. Ten przybliżają również turystom liczne imprezy kulturalne, odbywające się w trakcie wakacji w Nowym Sączu i jego okolicach.

Dlaczego właśnie Nowy Sącz?

Nowy Sącz nie został jeszcze do końca odkryty przez tysiące turystów, którzy co roku odwiedzają bardziej popularne miasta, jak np. Kraków czy Zakopane. Dzięki temu uchronił się on przed turystyczną tandetą i kolorowymi straganami, oferującymi pamiątki chińskiej produkcji. Z pewnością nie będzie również problemu z wyborem najlepszej oferty noclegowej. W mieście można zarezerwować zarówno luksusowe apartamenty, jak i pokoje gościnne w bardziej rozsądnych cenach. Poszukując najlepszych rozwiązań, warto zajrzeć na stronę nocleginowysacz.pl, gdzie zamieszczono ofertę obiektu Willa Beata, wyróżniającego się dużym komfortem, rodzinną atmosferą oraz ciszą i spokojem, pozwalającym odpocząć od miejskiego zgiełku po długim dniu aktywnego zwiedzania miasta i jego okolic.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz