Kazimierz w Krakowie – zwiedzanie, restauracje, ciekawostki

Kraków to piękne Polskie miasto, które warto odwiedzić niemalże o każdej porze roku. W miejscu tym znajduje się wiele atrakcji turystycznych, jak również bardzo dobrze rozwinięta baza hotelowa czy gastronomiczna. Jednakże, aby zwiedzić Kraków warto zastanowić się nad pobytem na parę dni. Szybka kilkugodzinna wycieczka nie wystarczy na odwiedzenie nawet tych najbardziej popularnych zakątków. Od czego zacząć zwiedzanie miasta Królów Polskich? Czym jest Kazimierz w Krakowie? Dlaczego ta dzielnica jest tak bardzo znana i polecana do odwiedzenia?

Kazimierz w Krakowie

Magia krakowskiego Kazimierza


Kazimierz to jedna z najstarszych dzielnic znajdujących się na terenie miasta. Oprócz starówki stanowi część starego miasta, które posiada swoją unikalną historię. Tereny te są obecnie bardzo modne artystycznie. Niegdyś kojarzone było wyłącznie z żydowską częścią miasta. W dzisiejszych czasach znajduje się tam wiele galerii, butików sklepów, apartamentów mieszkalnych czy restauracji. Zwiedzając Kazimierz warto udać się do restauracji i spróbować tradycyjnych dla tej dzielnicy dań kuchni żydowskiej. Jednym z takich miejsc jest Restauracja Esterante w hotelu Estera, której menu znajdziesz pod linkiem: https://hotelestera.pl/restauracja/esterante – jest ono bogate w dania kuchni polskiej, żydowskiej oraz fusion. Na dokładne zagłębienie się w niemalże każdy zakątek tego miejsca warto poświęcić cały dzień. Wycieczka ta będzie z pewnością niezapomniana i pełna wrażeń.

Plan zwiedzania


Zwiedzić Kazimierz można na wiele sposobów. Jedną z propozycji jest rozpoczęcie wycieczki od Żydowskiego Muzeum Galicja w środku którego znajduje się niesamowita wystawa pięknych, kolorowych fotografii wielkoformatowych. Tematem wystawy jest przeszłość żydowska oraz ocalenie od zapomnienia życia mieszkańców Galicji znajdującej się niegdyś na terenie południowo-wschodniej Polski.
Kolejnym punktem zwiedzania jest spacer głównym traktem Kazimierza – ulicą Szeroką. Idąc dalej można podziwiać tereny, które uwiecznione zostały z znanym filmie „Lista Schindlera”.
Wśród innych cenionych i polecanych miejsc znajdujących się na krakowskim Kazimierzu są przede wszystkim: synagoga Poppera, Synagoga Remu oraz Cmentarz Żydowski Remuh, ulica Miodowa, następnie ulica Józefa i Krokodyli.

Kolacja w restauracji Esterante

Gastronomia na Kazimierzu

Miejsce to słynie również z niezwykłych oraz wyjątkowych punktów gastronomicznych. Najbardziej popularne oraz przyciągające restauracje na krakowskim Kazimierzu to:
– Dawno Temu na Kazimierzu – przytulne wnętrze z zachowanie dawnego wystroju, pyszne jedzenie kuchni polskiej, europejskiej oraz izraelskiej. Lokal z duszą, które oferuje zarówno przystawki, jak i zupy czy dania główne.
– Restauracja Starka – miejsce, w którym można poznać polskie smaki oraz zachwycić się pięknym wystrojem i niesamowitym klimatem.
– Gruba Buła – Restauracja, która uznawana jest za jedna z najlepszych w całym mieście. Podawane są w niej burgery z pyszną, świeżą wołowiną. Dla wegetarian przygotowywany jest bezmięsny przysmak, który również zasługuje na wyróżnienie.
– Zapiekanki z okrąglaka – najbardziej popularna forma przekąsek w samym Centrum rynku na Kazimierzu. Wielkie, pyszne oraz dostosowane do oczekiwań klientów popularne zapiekanki przyciągają ogromną ilość turystów oraz mieszkańców miasta.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz