Jak zorganizować przyjęcie okolicznościowe?

Wiele osób lubi dzielić swoje kluczowe wydarzenia w życiu z innymi, bliskimi osobami. Właśnie z tego powodu, coraz popularniejsze staje się organizowanie imprez okolicznościowych, na które zaprasza się rodzinę oraz przyjaciół. Jak pokazuje doświadczenie, takie rozwiązanie zdaje egzamin w momencie, gdy chcemy w wyjątkowy sposób uczcić jakieś wydarzenie. Zorganizowanie takiego przyjęcia okolicznościowego do łatwych nie należy, dlatego też w tym artykule postaramy się nieco rozjaśnić, najważniejsze zagadnienia, związane z organizowaniem imprez okolicznościowych.

restauracja kraków kazimierz

Podstawowe rodzaje przyjęć okolicznościowych

Przyjęcia zasiadane są najpopularniejszym, a zarazem tradycyjnym rodzajem imprez okolicznościowych. Polegają one na tym, że zaproszeni goście wspólnie zasiadają przy stole. Organizując takie spotkanie, trzeba zapewnić każdemu zaproszonemu gościowi miejsce siedzące. Bardzo ważne jest również, aby jakość serwowanych dan była na odpowiednim poziomie. Dlatego odpowiednio wcześniej, warto zaznajomić się z menu danej restauracji, a dodatkowo sprawdzić opinie byłych klientów danego miejsca. Odpowiednim miejscem na organizację tego typu przyjęcia będzie Restauracja Esterante: https://hotelestera.pl/restauracja/esterante, która oferuje aż trzy sale, w których zaplanować można wydarzenie. Uroczystość może odbyć się na poziomie Restauracji, w ogrodzie oliwnym lub w stylowym Lobby Barze.

Przyjęcia typu standing party są mniej formalnym rodzajem przyjęć okolicznościowych. Podczas takiego przyjęcia zaproszeni goście mogą swobodnie zmieniać swoje miejsce i grono osób, z którymi rozmawiają. W przeciwieństwie do przyjęć zasiadanych, w tym przypadku goście nie mają przypisanych miejsc. Dodatkowo charakterystyczne dla tego typu przyjęć, jest to, że goście sami nakładają sobie wybrane potrawy.

Przyjęcia plenerowe opierają się na spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Są one szczególne popularne w okresie wiosenno-letnim. Organizując takie spotkanie, warto zamówić specjalny namiot dla gości, który ochroni ich nawet w momencie, gdy zacznie padać deszcz. Taki typ przyjęć okolicznościowych staje się coraz popularniejszy. Plenerowe imprezy mogą mieć charakter zarówno oficjalny, jak i nieformalny. To idealne rozwiązanie, kiedy organizujemy chrzciny lub komunię.

Odpowiedni lokal

Nieważne, na jaki rodzaj przyjęcia okolicznościowego się zdecydujemy, kluczową kwestią pozostaje dobranie odpowiedniego miejsca, również noclegowego. Wiele restauracji oraz hoteli ma w swojej ofercie możliwość zorganizowania przyjęcia okolicznościowego. Jednym z takich miejsc jest wspomniana wcześniej Restauracja Esterante, która znajduje w sercu Kazimierza. Lokal ten jest odpowiednio przystosowany do tego, aby pomieścić dużą ilość gości na przyjęciu okolicznościowym. Dodatkowo restauracja ta przynależy do zachowanego w klimacie dzielnicy Hotelu Estera (którego oferta dostępna jest na stronie: hotelestera.pl), dzięki czemu goście po uroczystym przyjęciu mogą spędzić noc w eleganckich pokojach.

Organizując imprezę okolicznościową, można również zapewnić naszym gościom nocleg. W takim przypadku dobrze, aby hotel znajdował się w bliskiej okolicy miejsca imprezy. W przypadku restauracji Esterante goście hotelowi mogą odpocząć w tym samym budynku, ponieważ mieści się tam hotel Estera, słynący z wysokiego standardu.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Anna pisze:

    Uwielbiam organizować i uczestniczyć w różnego rodzaju przyjęciach. Miałam przyjemność być gościem w Hotelu Estera na Kazimierzu oraz często bywam w Restauracji Esterante. Z całego serca mogę polecić zarówno świetne warunki hotelowe, jak i wyborne jedzenie. Wszystko zrobiło na mnie ogromne wrażenie, szczególnie organizacja, miałam bowiem okazję uczestniczyć w hucznych urodzinach zaplanowanych w restauracji Esterante. Dawno się tak dobrze nie bawiłam. Spędziliśmy super czas ze znajomymi i zachwalaliśmy serwowane potrawy cały czas. Gorąco polecam!

Dodaj komentarz