Samochód vs autobus. Co jest bardziej opłacalne?

Każdy z nas pracuje, albo jeszcze się uczy i każdego z nas prześladuje dokładnie ten sam temat, jakim jest dojazd do miejsca docelowego. Niektórzy, szczególnie ci pracujący mają o tyle wygodniej, że posiadają własny samochód, który zawiezie ich pod sam budynek, pod warunkiem, że są tam wolne miejsca parkingowe. Zatem co jest bardziej opłacalne? Podróżowanie komunikacją miejską czy własnym samochodem?

Autobus miejski

Zalety posiadania własnego auta


Zacznijmy od porównania komunikacji miejskiej do auta. Samochód jest nasz, a co za tym idzie, panują w nim nasze zasady. Kierowca jest w tym przypadku guru, który może wziąć sobie na drogę pasażera, ale może też jechać sam. Autobusy nie mają takich udogodnień. Podróżowanie po mieście komunikacją miejską wiąże się z ustępowaniem miejsca starszym osobom, co w konsekwencji prowadzi do tego, że ściskamy się z innymi osobami, które podobnie jak my również stoją. Autobusy zazwyczaj są przepełnione, przez co nie zawsze uda nam się usiąść z kimś, z kim chcielibyśmy. Najczęściej po prostu trafiamy losowo.

Wolność wyboru

W samochodzie możemy robić wszystko, co nam się podoba. Zaczynając od słuchania muzyki, w której możemy przebierać, jak w słowach, słuchamy jej do obrzydzenia i nikt nie powie nam, że komuś się to nie podoba, co niestety nie ma miejsca w autobusie. Kolejną pozytywną rzeczą jest wspomniany wyżej dojazd pod drzwi budynku, czego autokar niestety nam nie zapewni. Taki dojazd samochodem jest naprawdę wygodny, szczególnie gdy na zewnątrz panuje nieprzyjemna pogoda.

Samochody na parkingu

Koszty

Wiele można mówić o wadach przemieszczania się komunikacją miejską, jak również o wielu zaletach poruszania się samochodem, ale jest coś, co stanowi przepaść między dwoma pojazdami. Mam na myśli wszelkie koszty z tym związane. Bilet autobusowy nie jest drogi, a kiedy mamy zniżki, to mówimy o śmiesznych pieniądzach. Utrzymanie samochodu wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, pomimo tego, że podróż samochodem jest o wiele przyjemniejsza niż ściskanie się w ciasnym autobusie. Podsumowując krótko, podróż komunikacją miejską nie stanowi luksusów, ale jest o wiele bardziej opłacalna, szczególnie jeśli chcemy zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz