Jak bezpiecznie podróżować taksówką?

Taksówka jako środek transportu towarzyszy nam od dziesiątek lat. Jest to prosty, szybki i wygodny środek transportu, który ma swoich zwolenników na całym świecie. W dzisiejszych czasach poczucie bezpieczeństwa jest większym priorytetem niż kiedykolwiek wcześniej. Kierowcy taksówek wiedzą od tym i robią wszystko co w swojej mocy aby zagwarantować bezpieczny przejazd.

Płatność kartą w taksówce Glob-Trans w Mielcu

O czym należy pamiętać, zamawiając taksówkę?

Przede wszystkim postaraj się płacić kartą w taksówce. Płatności bezgotówkowe są o wiele bezpieczniejsze niż te gotówkowe. Do kwoty 50 PLN kod pin w większości banków nie jest wymagany. W taksówce można płacić też telefonem, więc warto sprawdzić, czy nasz telefon daje nam taką możliwość. Kierowcy taksówki to też będzie na rękę, ponieważ on sam też dba o bezpieczeństwo. Na stronie firmy taksówkarskiej Glob-Trans glob-trans.mielec.pl dowiesz się, że płatności bezgotówkowe nie są jedynym udogodnieniem wprowadzonym przez firmę. Drugim ważnym elementem jest to aby nie utrudniać kierowcy przewozu osób. Jeśli masz taką możliwość, usiądź na tylnym siedzeniu i załóż maseczkę. Kierowca podczas podróży w trosce o Twoje i swoje zdrowie też będzie w maseczce. Tuż przed wyjściem z domu lub pracy powinniśmy pamiętać o zdezynfekowaniu lub umyciu dłoni. Dzięki temu zadbamy też o bezpieczeństwo przyszłych podróżujących.

Jak zamawiać taksówkę, żeby było bezpiecznie?

Najlepszym wyborem jest wybór bezkontaktowy. Zamówienie poprzez kontakt telefoniczny, lub aplikacje firmy taksówkarskiej to najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie. W takim sposób, od razu możemy podać miejsce docelowe naszej podróży.

Podróż w maseczce w taksówce Glob-Trans Mielec

Czego lepiej nie robić w taksówce?

Powinniśmy unikać wszelkich czynności, które na ten moment wydają się być niebezpieczne, oraz mogą potencjalnie zarazić Ciebie, lub kierowcę taksówki. O czym dokładnie mowa? Przykładowo niedokładnie założona maseczka. Maseczka jest obowiązkowa również w taksówkach. Pasażerowie powinni starać się utrzymać maseczkę założona na nosie, bez odsłania go. Dobrym rozwiązaniem będzie też założenie przyłbicy. Nie powinniśmy też zagadywać kierowcy i odwracać jego uwagi od sytuacji na drodze. Zbyt głośna rozmowa, słuchanie muzyki, lub odwracanie uwagi może być groźna dla kierowcy i dla Ciebie. Pamiętaj też, aby zawsze w miarę możliwości siadać na tylnym siedzeniu. Dzięki temu zmniejszysz szansę na zarażenie się wirusem COVID-19. Płacenie gotówka to też nie najlepszy pomysł, zwłaszcza jeśli mamy niezdezynfekowane dłonie. Płatność gotówką prowadzi do kontaktu fizycznego z kierowcą podczas przekazywania gotówki i wydawania reszty. Płatność kartą, lub telefonem jest możliwa dzięki terminalom, które są dostępne u kierowców taksówek.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz