Co zrobić z samochodem, który nie nadaje się już do naprawy?

Dla niektórych pojazdów obiektywnie nie ma już ratunku. Żaden mechanik nie jest w stanie poprawić ich stanu technicznego. Niemniej trzeba coś z nim zrobić – nie może on bowiem zalegać na pojeździe, na którym mógłby stanąć nowy, działający samochód. W poniższym artykule zostaną przedstawione metody na uporanie się z tym problemem.

Auto kasacja Pułtusk - skup aut za gotówkę

Czy w ogóle istnieją podmioty skłonne nabyć samochód w takim stanie?

Niektóre przedsiębiorstwa są w stanie wykorzystać nawet pojazdy w dramatycznym stanie technicznym. Pierwszym skojarzeniem może być skup złomu. Jednak tam cena kalkulowana jest wyłącznie na podstawie masy. Skutkuje to nieadekwatnością kwoty do realnej wartości pojazdu. Można także próbować znaleźć pośrednika poprzez portale gromadzące ogłoszenia motoryzacyjne. Jednak zepsute pojazdy to nisza na tyle wąska, że ogłoszenie niekoniecznie może spotkać się z jakimkolwiek zainteresowaniem. Istnieje też trzecia, najbardziej opłacalna dla obu stron opcja. Jest nią auto kasacja. Przykładową opis usługi można znaleźć pod adresem https://sprzedajswojeauto.pl/kasacja-aut-pultusk/ – strona przedstawia ofertę Skupu aut MakTech, który od lat zajmuje się kasacją pojazdów w Pułtusku.

Jak przebiega sprzedaż pojazdu o złym stanie technicznym?

Rozpoczyna go wycena. Stawka powinna być dużo bardziej atrakcyjna, niż ta, którą zaoferuje pośrednik czy skup złomu. Jej podstawą nie jest wyłącznie masa, choć ma ona swoje znaczenie. Brak niektórych części zmusi przedstawiciela skupu do zaoferowania mniejszej stawki, niż za kompletny pojazd. Musi on zostać dostarczony do skupu w całości. Dopiero tam pracownicy wymontują zeń pojedyncze elementy, które mogą jeszcze nadawać się do użytku. Ich brak zmniejszy potencjalny zysk skupu, w związku z czym klient nie będzie mógł otrzymać pełnej stawki. To szczególnie ważne, bowiem w wielu przypadkach nawet z auta po poważnym wypadku można odzyskać wiele części. Skup może odsprzedać je warsztatom mechanicznym lub klientom indywidualnym, którzy z ich pomocą naprawią swoje pojazdy.

Skup aut Pułtusk

Jak wygląda sprzedaż od strony formalnej?

Podstawą przekazania pojazdu do kasacji jest umowa kupna-sprzedaży. To dzięki niej klient odzyska część gotówki, jaką wydał na swój pojazd. Ponadto skup zobowiązany jest wystawić zaświadczenie o fakcie przeprowadzenia kasacji. Dzięki niemu klient może wnioskować o przerwanie umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym, a także wyrejestrować auto w wydziale komunikacji urzędu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania. Przedsiębiorstwem wykonującym ten proces w kwadrans jest Skup Aut MakTech, którego szczegółową ofertę można przeczytać na jego stronie internetowej: https://sprzedajswojeauto.pl.

Co dzieje się z pojazdem po kasacji?

Odzyskane z niego części trafią ponownie na rynek, gdzie przysłużą się innym osobom. Reszta pojazdu po kasacji zostanie zutylizowana tak, by maksymalna część surowców mogła zostać przeznaczona do następnego użytku.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz