Szkło w naszym domu

Kiedy zapytamy naszych znajomych o to, jak wyobrażają sobie nowoczesne wnętrze dwudziestego pierwszego wieku, wielu z nich przywoła w pamięci obraz surowego betonu, szkła, bieli i drewna. Tak, w obecnym dziesięcioleciu króluje powrót do natury, rozwiązania ekologiczne i minimalizm, który przywędrował do nas z dalekiej północy.

Lacobel w kuchni zamontowany przez firmę HouseKrup z Krakowa

Lacobel w nowoczesnym wnętrzu


To bardzo dobrze, że trwa właśnie fascynacja minimalizmem i norweskimi czy szwedzkimi rozwiązaniami do domu. Dzięki temu możemy ograniczyć zużycie plastiku, zminimalizować ślad węglowy, a przede wszystkim nie kupować głupot, które nie są nam niezbędne do życia, a są jedynie chwilową fanaberią, która po kilku miesiącach wyląduje w koszu na śmieci.
Zanim zaczniemy urządzać swoje nowoczesne i minimalistyczne wnętrze warto przeczytać artykuł czym jest lacobel, ponieważ ten popularny materiał coraz częściej i śmielej wykorzystywany jest zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i w sklepach czy firmach. Lacobel jest to specjalny rodzaj szkła płaskiego, które z jednej strony pokryte jest farbą lub specjalnym lakierem. Dzięki temu materiał ten uzyskuje ciekawe barwy i wyjątkową „głębię”, co dodatkowo stwarza interesujące rozwiązania choćby w naszym domu.

Szklane balustrady


Innym, bardzo ciekawym i modernistycznym rozwiązaniem, które świetnie wpisze się w najpopularniejsze trendy, są szklane balustrady. Oczywiście aby zastosować w domu czy mieszkaniu szklane balustrady, musimy mieć kilka poziomów, choć niejednokrotnie wystarczy również niewielka antresola. Szklane elementy w wystroju wnętrz są nie tylko nowoczesne, ale także bardzo praktyczne- niejako otwierają nasze wnętrze, sprawiają, że jest ono bardziej przejrzyste i widne. Niestety wiele osób obawia się o dwie podstawowe rzeczy- o kruchość materiału oraz o ślady rąk pozostawione na szklanych powierzchniach.

Szklana balustrada zamontowana przy schodach przez HouseKrup

Praktyczne i bezpieczne rozwiązanie


Jak na swojej stronie internetowej housekrup.pl/oferta/balustrady-szklane-krakow zapewnia producent, szklane balustrady nie są wykonane z cienkiego, łatwego do pokruszenia czy zbicia szkła. To bardzo wytrzymałe elementy, które będą pięknie wyglądać i spełniać swoje zadania przez lata. Materiał ten jest dość kosztowny, zwłaszcza przy dużej powierzchni montażu, jaką niewątpliwie jest balustrada, ale pamiętajmy, że jest on ponadczasowy, i nie będziemy musieli wymieniać go po zaledwie kilku latach.

Idąc w stronę nowoczesności nie zapominajmy wiec o naturze i sprawdzonych, ekologicznych rozwiązaniach. Szkło czy drewno w naszym domu na pewno sprawi, że będziemy czuli się tam dobrze i bezpiecznie. Dobrze jest, kiedy dzieci wychowywane są wśród naturalnych i ekologicznych rozwiązań, z szacunkiem dla ziemi.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Magdalena pisze:

    Potwierdzam! Szklane balustrady to strzał w dziesiątkę! Wyglądają pięknie i są bardzo trwałe. My zdecydowaliśmy się na ich montaż dobrych parę lat temu, a dzielnie nam służą po dziś dzień 🙂

Dodaj komentarz