Rolety dzień i noc – jak to działa?

W dzisiejszych domach, okna wyposażone sa zazwyczaj w rolety lub inne dekoracje okienne, ponieważ oferują one większą prywatność, a także poprawiają komfort życia, ponieważ pomieszczenia mniej się nagrzewają, gdy w oknach mamy zamontowane rolety. Producenci dostarczają na rynek rolety o bardzo różnej budowie, dlatego często poszczególne modele, diametralnie się od siebie różnią. W polskich domach można zauważyć, że szczególną popularnością cieszą się rolety dzień i noc. W dużej mierze spowodowane jest to tym, że tego typu rolety pasują do praktycznie każdego pomieszczenia, a do tego bardzo dobrze działają.

Rolety dzień i noc

Jak działają rolety dzień i noc?

Rolety omawianego typu pojawiły się w naszym kraju już kilka ładnych lat temu. Ich charakterystycznym elementem, są poziomie pasy, które najczęściej wykonane są z dwóch rodzajów tkaniny. Jedna z nich zbudowana jest tak, aby swobodnie przepuszczać światło, natomiast druga ma je zatrzymywać. Dzięki specjalnym mechanizmom, użytkownicy tych rolet mogą regulować poziom dopływu światła, co daje ogromne możliwości. Dzięki temu, jak zbudowane są rolety dzień i noc, można swobodnie regulować przepływem światła dochodzącego do wnętrza. Gdy chcemy naświetlić pomieszczenie, to ustawiamy roletę tak, aby pasy nie zatrzymywały słońca, natomast gdy chcemy w nocy mieć trochę prywatności lub, gdy chcemy zapobiec nagrzewaniu pomieszczenia, to ustawiamy roletę tak, aby nie wpuszczała światła. Taki rodzaj rolet to także duże możliwości pod względem intensywności oświetlania pomieszczenia w dzień.

Jakie rodzaje rolet dzień i noc znajdziemy na rynku?

Rolety dzień i noc mogą na rynku występować w różnych rodzajach, które różnią się sposobem montażu. Szeroki wybór tego typu rolet oferuje firma ROLTEX Producent rolet, plis, verticali i moskitier, mieszcząca się przy ul. Mechanicznej 13 w Świdniku, której ofertę znaleźć można na stronie: polskierolety.pl (Tel: 511 118 566). Ze względu na duży wybór rolet, warto wiedzieć, czym poszczególne modele różnią się od siebie. Klasyczna roleta stosowana jest zazwyczaj w dużych pomieszczeniach, a montowana jest ona tuż nad wnęką okna. Mini rolety są natomiast montowane przy pomocy specjalnych haczyków lub przyssawek, a dzięki prowadnicom bardzo dobrze utrzymują się przy szybie. Rolety w kasetach, jak sama nazwa wskazuje, posiadają ramę, w której znajduje się materiał. Również są montowane za pomocą haczyków.

Rolety z montażem Lublin

Czy rolety dzień i noc można podnieść?

Wiele osób zastanawia się, czy rolety dzień i noc można całkowicie podnieść, aby odsłonić okno. Okazuje się, że istnieje taka możliwość, jednak zdecydowana większość osób tego nie robi, ponieważ po złożeniu rolet, pomieszczenie traci swój walor dekoracyjny. Tak naprawdę całkowite odsłanianie okien, na których są rolety tego typu, nie ma sensu, ponieważ jedna z tkanin na rolecie bardzo dobrze przepuszcza światła, a dodatkowo nadaje wnętrzu wyjątkowego charakteru.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz