Na co zwrócić uwagę przed zakupem szafy?

Szafa to element, który musi znaleźć się w każdym domu lub miejscu pracy. Dzięki temu meblowi możemy z łatwością zadbać o porządek w naszym domu, mieszkaniu lub biurze. Oprócz tego, że jest to świetny mebel, który dekoruje nasze wnętrze, to również jest miejscem, które umożliwia nam bezpieczne przechowywanie rzeczy. Niektórzy myślą, że wybór szafy jest łatwy i nie powinien stanowić problemu. Okazuje się jednak, że jest trochę inaczej, ponieważ szafa musi być dostosowana do naszych oczekiwań i warunków miejsca, gdzie będzie stała. W tym artykule postaramy się przybliżyć, na co zwrócić uwagę przed zakupem szafy.

garderoby na wymiar

Wskazówki odnośnie zakupu szafy

Przede wszystkim, zanim zdecydujesz się na zakup szafy, ustal jakie rzeczy planujesz w niej przechowywać. Od tego co będzie się znajdowało w szafie, zależy również miejsce, w którym ona stanie. Szafy, których zadaniem będzie przechowywanie ubrań takich jak kurtki czy płacze, najczęściej stoją w przedpokoju, a nie w sypialni. Szafy na nieco bardziej intymne ubrania natomiast zazwyczaj muszą stać w bardziej ustronnych miejscach. Gdy już będziesz wiedział, gdzie stanie twoja szafa, to dokładnie musisz zmierzyć miejsce, gdzie ją ulokujesz. Szafa musi się bowiem dobrze komponować w naszym mieszkaniu, dlatego dobrze, aby została zrobiona zgodnie z podanymi przez nas wymiarami. Na tym etapie należy również zdecydować czy zastosujemy drzwi uchylne, czy przesuwne. Szeroki wybór szaf, szaf przesuwnych i mebli na wymiar znajdziesz na stronie: komandor-krakow.pl, gdzie poznasz ofertę salonu Komandor w Krakowie.

Kolejnym wyborem, jaki musisz podjąć, będzie to, w jaki sposób będą układane ubrania w szafie. Mogą one być bowiem wieszanie na wieszakach lub okładane na półkach. Wszystko zależy od własnych preferencji. Przed wyborem szafy zastanów się także, co jest dla ciebie najważniejsze. Czy zależy ci na tym, aby szafa była funkcjonalna, czy może, aby dobrze się prezentowała? Ostatnim co musisz zrobić, jest wybór producenta, od którego zakupisz szafę. W tym celu zrób rozeznanie na rynku, aby porównać oferty i ceny. Godna polecenia jest szczególnie wspomniana wcześniej Firma Komandor, która wykonuje różne szafy w bardzo atrakcyjnych cenach.

meble komandor

Jaki rodzaj drzwi w szafie jest lepszy?

To jak będzie się otwierać nasz szafa, jest bardzo istotne. Na rynku obecnie znajdziemy wiele różnych rozwiązań, które cechują się innymi zaletami. Szafy z drzwiami uchylnymi dobrze wyglądają, jednak takie drzwi potrzebują dodatkowego miejsca na otwarcie. Tego problemu nie mają natomiast szafy, które wykorzystują drzwi przesuwne. Pracują one bowiem na boki szafy, dlatego nie wymagają dodatkowego miejsca. Idealnie nadają się do pomieszczeń o niedużej powierzchni.

Znaczenie ma również ilość drzwi w naszej szafie. Powinna być ona dostosowana do ilości użytkowników danego mebla. Ważne jest również to, że obydwa skrzydła drzwi muszą mieć miejsca na otwieranie, dlatego trzeba wziąć pod uwagę przy tym wyborze to, gdzie stanie nasza szafa.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Mariola pisze:

    Jestem w rozterce, bo nie mogę się zdecydować między drzwiami uchylnymi a rozsuwanymi… Jest bardzo dużo możliwości i ciężko się zdecydować na jedną opcję…

Dodaj komentarz