Elektronarzędzia przydatne przy budowie i w trakcie remontu

Remont lub budowa domu to zajęcia wymagające nie tylko fachowej wiedzy ale i odpowiedniego ekwipunku. Każda ekipa lub osoba zajmująca się tego typu pracami oraz domowi majsterkowicze powinni więc dysponować zestawem elektronarzędzi, które sprawią, że wykonywana praca będzie nie tylko skuteczna, ale i bezpieczna.

Elektronarzędzia AKU Tools

Jakie narzędzia są niezbędne w domu?

Odpowiedni zestaw elektronarzędzi, który sprawdzi się w większości prac domowych i remontowych powinien składać się zarówno z różnego typu wiertarek i wkrętarek oraz elektronarzędzi stolarskich. Jest to niezbędne minimum niezbędne do powodzenia każdego remontu czy tez budowy. Kompletując swój sprzęt warto również zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zasilane są interesujące nas elektronarzędzia – sieciowo czy akumulatorowo.

Niestety jednorazowe skompletowanie takiego zestawu jest dosyć kosztowne, szczególnie jeśli robimy to samodzielnie. Koszt dobrych jakościowo i sprawdzonych elektronarzędzi może bowiem wynieść około kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Ciekawa alternatywa jest oczywiście zakup używanego sprzętu, warto jednak dokładnie sprawdzić ich stan przed zakupem, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo w trakcie pracy i dodatkowe koszty naprawy. Oto lista elektronarzędzi niezbędnych przy remoncie lub budowie domu.

Wiertarki oraz wkrętarki

Wiertarki i wkrętarki to elektronarzędzia bez których nie uda się żaden remont a tym bardziej budowa. To dzięki nim możemy nawiercać i pogłębiać wszelkie otwory oraz wkręcać i montować zaczepy. Narzędzia te będą również niezbędne przy składaniu czy skręcaniu mebli, blatów i półek. Na stronie elektronarzędzia AKU Tools dowiesz się więcej o sprzętach, w które warto się zaopatrzyć.

Wybierając wiertarkę najlepiej odpowiadającą naszym oczekiwaniom należy zwrócić uwagę na jej moc, jej moment obrotowy oraz wyposażenie w udar, niezbędny by poradzić sobie z twardym betonem lub innym tego typu materiałem. Z kolei wiertarka bez udaru sprawdzi się przy materiałach miękkich, takich jak ścianki działowe czy meble.

Ciekawym rozwiązaniem są narzędzia łączące w sobie zarówno wiertarkę jak i wkrętarkę czyli wiertarkowkrętarki oraz młotowiertarki. Pozwalają one za jednym razem nawiercić otwór oraz wkręcić gwóźdź, co znacznie zmniejszy nasz wysiłek i usprawni pracę.

Praca z elektronarzędziami AKU Tools

Elektronarzędzia stolarskie oraz ciesielskie

Kolejną grupą elektronarzędzi niezbędnych przy budowie i w remoncie są szlifierki, pilarki oraz frezarki, które pozwolą skutecznie rozprawić się z przycinaniem materiału i innymi pracami stolarskimi.

Najpopularniejsza odmianą szlifierek są szlifierki stołowe, które świetnie spisują się przy ostrzeniu narzędzi a także szlifowaniu wszelkich nierówności. Kolejna odmianą są szlifierki kątowe niezbędne przy szlifowaniu oraz cięciu drewna, metalu i betonu. Narzędziem, które znacznie usprawnia wszelkie prace stolarskie jest również pilarka, która szybko tnie każdy rodzaj drewna. Z kolei frezarka sprawdzi się przy wykonywaniu wszelkich otworów a nawet w przypadku zdobień.

Dwa sposoby zasilania elektronarzędzi

Wyróżniamy dwa typy zasilania elektronarzędzi: sieciowe oraz akumulatorowe.  Narzędzia o zasilaniu sieciowym pracują wyłącznie dzięki stałemu podłączeniu do sieci zasilającej, czyli gniazdka elektrycznego. Jest to co prawda ograniczające, jednak narzędzia takie wyposażone są zazwyczaj w efektywne silniki o dużej mocy. Elektronarzędzia akumulatorowe są z kolei wygodniejsze i poręczniejsze, jednak należy pamiętać o ciągłym ładowaniu ich baterii, które cechuje zazwyczaj niższa moc niż w przypadku elektronarzędzi sieciowych.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz