Domki mobilne w Polsce i na Słowacji

Moda na domki mobilne pojawiła się w Polsce i za granicą, a ich posiadanie staję się coraz popularniejsze. Szczególne gdy zakup dużego domu w dzisiejszych czasach łączy się z olbrzymimi kosztami, domki mobilne zyskują coraz większe uznanie. Dzieje się tak, ze względu na dużo niższą cenę i ogrom możliwości, jakie daje posiadanie takiego domku. Ale czym jest tak naprawdę domek mobilny i dlaczego staje się tak popularny w Polsce i za granicą?

Domki mobilne

Czym jest domek mobilny?

Domek mobilny to niewielki dom, który przypomina nieco standardowe domki letniskowe. Cechą charakterystyczna dla tego typu budynków jest posiadanie specjalnej konstrukcji podwoziowo-kołowej, która umożliwia transport domku na specjalnie przygotowanej lawecie. Po dotarciu z domkiem na miejsce docelowe można go bez problemu ustawić na przygotowanym i wyznaczonym podłożu. Najczęściej jest umieszczany na specjalnych blokach lub innej trwałej podstawie. Domki mobilne służą jako miejsca zamieszkania stałe lub sezonowe. Mimo możliwości przemieszczania domki te podlegają prawu budowlanemu. Poza domkami przypominającymi domki letniskowe istnieją również domki zbudowane z kontenerów lub pływające barki.

Świetny biznes w Polsce i za granicą

Domki mobilne cieszą się dużym zainteresowaniem w Polsce, ale również za granicą. Jak pokazują statystyki firmy zajmujące się produkcją tego typu domków, mogą liczyć na zainteresowanie ze strony za równo klientów z Polski, ale także zza granicy. Polskie firmy szczególne dużą liczbę domków sprzedają na Słowację. Trend na przenośne, małe domki jest również popularny u naszych sąsiadów. Mieszkańcy Słowacji domek mobilny mogą kupić za pośrednictwem strony https://www.mobilnedomkins.eu/, gdzie w ofercie widnieją przyczepy kempingowe, mobilne domki holenderskie i angielskie. Ostatni czas zaowocował bardzo dużym wzrostem zapotrzebowania na takie konstrukcje. Polskie firmy są cenione za swoje produkty za granicami kraju. Słowacy bardzo polubili produkowane przez polskie firmy domki, co owocuje dużym zapotrzebowaniem wśród tamtejszych klientów na polskie produkty.

Z czego wynika wzrost popularności na domki mobilne?

Bezpośrednim czynnikiem, który znacząco wpłynął na wzrost popularności domków mobilnych, jest wzrost cen tradycyjnych nieruchomości. Od wybuchu pandemii ceny znacząco poszły w górę, co sprawia, że wiele osób nie dysponuje po prostu funduszami pozwalającymi na zakup normalnego domu. Domki mobilne są kilkukrotnie tańsze niż mieszkania o podobnej powierzchni. Ich ceny można sprawdzić na stronie https://www.mobilnedomkins.eu/holandske-domy.php, gdzie zaprezentowano ofertę wynajmu i zakupu domków mobilnych. Ludzie w szczególności mieszkający w dużych metropoliach, gdzie ceny za mieszkania są dużo wyższe, często decydują się na zakup właśnie domku mobilnego. Kupując tego typu mały domek, możemy zabrać go na pole kempingowe lub na własną działkę położoną w pięknej okolicy. Na zachodzie trend ten pojawił się już jakiś czas temu i stale się rozwija. Teraz doszedł również do naszego kraju. Jest to dla wielu osób sposób na pozyskanie własnego miejsca na ziemi, a dla drugich staje się to alternatywą tradycyjnego podróżowania po hotelach i kurortach. Mieszkańcy polskich metropolii, coraz chętniej sięgają po to rozwiązanie. Wyrywają się w ten sposób ze zgiełku miejskiego i zyskują możliwość spędzenia czasu w pięknych miejscach z możliwością ich zmiany wraz z domkiem.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz