Czym należy się kierować przy wyborze grzejnika do łazienki?

Posiadanie grzejnika w łazience wiąże się z pewnymi korzyściami, z jednej strony ogrzewa powietrze, z drugiej pozwala wysuszyć ręcznik i mokre ubrania. Rozwiązanie sprawdza się wtedy, gdy nie weszliśmy jeszcze w okres grzewczy.

Grzejnik łazienkowy wodno-elektryczny

Czym powinniśmy się kierować, przy wyborze grzejnika do łazienki?

Pierwszą rzeczą, którą musimy wziąć pod uwagę, przy wyborze grzejnika jest moc grzewcza. Obecnie coraz mniejszą uwagę zwraca się na tę cechę, gdyż wymagania względem grzejnika wzrosły, ma być czymś więcej niż grzejącą blaszaną konstrukcją. Po drugie, zwracamy uwagę na design, taki który podkreślał będzie styl pomieszczenia, w którym grzejnik się docelowo znajdzie. Powinniśmy zwrócić uwagę, jaki mamy styl wnętrza oraz jaka kolorystyka dominuje u nas w domu. Grzejnik może być ozdobą naszego domu, lub być całkowicie niewidoczny wtapiając się w meble. Wszystko zależy od naszej koncepcji.

Rodzaje grzejników, ich dodatkowe funkcje oraz wyposażenie- wszystko co powinniśmy wiedzieć.

Grzejniki mają różne kształty, od najprostszych 'drabinek’ po bardziej skomplikowane, przypominające harfy. Zwykle są one pokryte emalią. Zazwyczaj otrzymujemy możliwość nadania im bardzo różnorodnej kolorystyki. Częstym wyborem przy zakupie grzejnika jest grzejnik łazienkowy wodno-elektryczny, który łączy ze sobą dwa rodzaje ogrzewania, dając nam wysoki komfort użytkowania. Modele grzejników, które zazwyczaj znajdują się w ofercie producenta są zazwyczaj białe oraz chromowane, jeśli marzy nam się inny, konkretny kolor musimy ten fakt, zgłosić wprowadzając zamówienie indywidualne. Chromowane grzejniki są kunsztownie wykonane, jednak należy pamiętać, że metaliczna powłoka w znacznej mierze obniża ich wydajność. Właściciele mniejszych mieszkań, decydujący się na grzejnik, powinni wybrać taki, który spełni dwie funkcje, grzewczą oraz użytkową np. będzie dodatkowo lustrem bądź półką.

grzejnik łazienkowy z grzałką

Jakie akcesoria do grzejników elektrycznych?

Możemy nabyć grzałkę, która pozwoli nam na korzystanie z grzejnika również w porze letniej. Ponadto możemy zakupić półki, wieszaki na ręczniki aż po lustra. Ważne jest, by wcześniej sprawdzić, czy akcesoria dostępne są z modelem grzejnika, który postanowiliśmy zakupić. Do grzejników wodnych, producenci często proponują dokupić grzałki elektryczne, które pozwolą skorzystać z nich po wyłączeniu instalacji. Zwróćmy uwagę, by moc grzałki była mniejsza niż moc grzejnika.

Na co jeszcze zwracać uwagę przed zakupem grzejnika?

Przed zakupem grzejnika należy także zwrócić uwagę na warunki gwarancyjne i na renomę producenta. Warte zauważenia jest, że w łazienkach nie stosuje się takich samych grzejników, jak w pozostałych pomieszczeniach. Do łazienek w większości przypadków kupujemy tzw. 'drabinki’. Wiele grzejników nie nadaje się do zastosowania w łazience, co spowodowane jest ich konstrukcją. W razie, kiedy nie chcemy 'drabinki’, zdecydujmy się na model dekoracyjny, wyposażony w półki bądź specjalne uchwyty do wieszania ręczników. Przy zakupie warto skorzystać ze sklepów, które oferują profesjonalną pomoc doradców, którzy pomogą nam w wyborze grzejnika, odpowiadającego naszym potrzebom. Takim miejscem jest Sklep z grzejnikami Terma-Tech s.c., który oprócz szerokiej oferty może zaproponować kompleksową pomoc.

Zakup grzejników, które będą spełniać nasze wymagania względem funkcji i walorów estetycznych, zawsze będzie nie lada wyzwaniem. Pamiętajmy, że sypialnia, łazienka i pokój dzienny mają mieć zapewnioną odpowiednią temperaturę, która w przypadku tych trzech pomieszczeń będzie różna.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Marek pisze:

    Bardzo interesujący artykuł. Cenię sobie komfort użytkowania, więc postawiłem na grzejnik wodno-elektryczny, zakupiony w sklep.terma-tech.pl. Polecam gorąco firmę. Rzetelne doradztwo i porady oraz szeroki wybór. W firmie możemy też znaleźć interesujące promocje! Jeden z lepszych sklepów internetowych z grzejnikami :))

Dodaj komentarz