Zakup czy wynajem busa firmowego?

Wynajem busa jest coraz popularniejszą usługą, która ma uznanie w wielu kręgach biznesowych czy prywatnie wśród rodziny i znajomych. Występują jednak sytuacje, w których częste podróżowanie zmusza niejako, do zakupu własnego busa i w związku z tym można zadać sobie pytanie: Komu bardziej opłaca się zakup busa, a komu jego wynajem?

Dzięki swoim rozmiarom busy mogą zabrać od 9 do 20 osób. Kolejną zaletą podróży tym środkiem lokomocji jest to, że ze względu na jego wielkość można stosunkowo łatwo poruszać się po trudno dostępnych terenach jakimi są np. góry.

Warto wspomnieć, że do kierowania busem wystarczy tylko prawo jazdy kategorii B.

Bus wynajęty w firmie Kuszewski

Przewozy pracownicze

W wielu przypadkach zakup busa może być bardziej opłacalny niż jego wynajem dla firm, które decydują się na to, że ich pracownicy będą dojeżdżali na miejsce pracy. Często taniej wyjdzie korzystając z usług firmy, która specjalizuje się w wynajmie busów. Na stronie wynajem busa – Wrocław dowiesz się, jak w praktyce wygląda wypożyczenie busa i co jest wliczone w cenę najmu. Jednak, jeżeli kilku pracowników często jeździ i przewozi dużo towaru, wtedy można zakupić busa. Ale decyzja o jego zakupie musi być dobrze przemyślana, ponieważ będzie należało zorganizować jego postój, tankowanie, opłacanie ubezpieczenia i zatrudnienie kierowcy, czyli mówiąc w skrócie zakup busa narazi firmę na dodatkowe koszty.

Kto powinien kupić busa?

Tutaj warto podkreślić, że zakup busa nie będzie tanim wydatkiem, więc decyzja o jego kupnie musi być dobrze rozeznana, argument, że bus będzie potrzebny na sporadyczne wyjazdy nie wystarczy, ponieważ koszty pojazdu szybko nie zostaną zwrócone. Bus będzie przydatny dla większej rodziny, dlatego że zwykły samochód może być po prostu za mały. Kolejnym argumentem mogą być regularne wyjazdy. Busy przydadzą się, w przypadku, gdy chcemy pracować przy przewożeniu np. towaru lub osób.

Głównym czynnikiem decydującym o zakupie lub jego zaniechaniu powinna być ilość pieniędzy. W czasie kupna należy zwrócić uwagę na model pojazdu, który będzie dopasowany konkretnie do potrzeb.

Może jednak wynajem busa?

W dzisiejszych czasach transport jest bardzo rozwinięty, dlatego jak wspomnieliśmy powyżej również usługa wynajmowania busów cieszy się coraz większą popularnością. Zakup będzie opłacał się w niektórych przypadkach. Natomiast generalnie wskazany jest transport busem wynajmem zajmują się firmy zewnętrzne. Na stronie sprawdzisz, jak wygląda oferta Kuszewski Busy – firmy specjalizującej się w wynajmie busów we Wrocławiu i okolicach.

Bus wynajęty w firmie Kuszewski we Wrocławiu

Wynajem busa dla firm

Wiele firm nie jest zainteresowanych kupnem busa, a zdarzają się sytuacje, w których należy przewieźć pracowników. Aby nie generować dodatkowych kosztów można skorzystać z ofert firm przewozowych. Wynajem jest wskazany w przypadku, kiedy są organizowane wycieczki firmowe, wyjazdy integracyjne albo delegacje.

Przewozy pracownicze

Kupno busa może być nie raz bardziej opłacalne niż wynajem dla firm, które postanawiają, że ich pracownicy będą dojeżdżali do miejsca pracy firmowym samochodem. Czasami taniej wyjdzie korzystając z firmy zewnętrznej, jednak, jeżeli kilku pracowników codziennie jeździ i przewozi sporo towaru, wtedy można wziąć pod uwagę zakup busa. Musi to być dobrze przemyślane, bo na samym zakupie się nie skończy. Trzeba będzie zorganizować miejsce postojowe, tankować, opłacać ubezpieczenie i zatrudnić kierowcę. Dzięki temu będzie można jeździć samodzielnie. Właśnie dlatego usługa taka będzie tańsza niż wynajem busa z kierowcą. Warto dodać, że decydując się na skorzystanie z usług kierowcy unikniemy stresu związanego z wyznaczaniem trasy czy radzenia sobie ze zmęczeniem za kierownicą.

Jeżeli chcemy wybrać bardzo dobrą firmę, która zajmuje się wynajmowaniem busów to warto zapoznać się z ofertą przewoźnika Glob-transMielec. Firmę cechuje rzetelność, flota, którą dysponuje wypożyczalnia jest na bardzo dobrym poziomie, a kierowcy są punktualni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz