Praca jako kierowca Bolt – wszystko co musisz wiedzieć, zanim się zatrudnisz!

Na przestrzeni lat sporą konkurencją dla tradycyjnych taksówek stały się aplikacje, które umożliwiają szybkie zamówienie przejazdu za pomocą smartfona. Jedną z takich aplikacji jest Bolt, który na rynku polskim zadebiutował w 2017 roku. Przez niższą cenę, szybszą płatność i krótszy proces zamawiania usług, coraz więcej osób decyduje się na taką formę. Czym więc jest aplikacja Bolt i jak z niej korzystać? W jaki sposób można zostać kierowcą Bolta?

Bolt partner Kraków

Aplikacja Bolt

Głównym czynnikiem odróżniającym Bolt od tradycyjnych usług taksówkarskich jest przede wszystkim brak wykonywania telefonu do dyspozytora taksówkarskiego. Cały proces zamawiania przejazdu odbywa się za pomocą aplikacji.

W tym celu należy pobrać bezpłatną aplikację, która jest dostępna zarówno w sklepie Google Play, jak i App Store. Następnie trzeba utworzyć konto podając podstawowe dane osobowe oraz zezwolić na udostępnienie lokalizacji w smartfonie.

Po założeniu konta oraz udostępnieniu lokalizacji jedynym krokiem, jaki musimy wykonać, jest wprowadzenie adresu docelowego, do którego chcemy zostać przetransportowani.

Dodatkową zaletą jest poznanie ceny przejazdu już na etapie wyboru trasy. Tym sposobem unikamy zbyt wygórowanej kwoty za wykonanie kursu, co niestety często ma miejsce w przypadku korzystania ze standardowych usług taksówkarskich.

W jaki sposób można zostać kierowcą Bolt?

Aby zostać kierowcą Bolt, należy uzupełnić za pomocą aplikacji specjalny formularz zgłoszeniowy. Dodatkowo trzeba spełnić kilka wymogów, m.in.: być osobą pełnoletnią, mieć prawo jazdy minimum rok oraz posiadać własny samochód. Należy również mieć zaświadczenie o niekaralności oraz zaświadczenie o przebytych badaniach medycznych i psychologicznych.

Oprócz tego Bolt wymaga wpisu do CEIDG, KRS, nadania NIP-u oraz nadania VAT EU. Po załączeniu tych dokumentów trzeba dostarczyć zdjęcie, dowód rejestracyjny pojazdu z ważnym przeglądem technicznym oraz dowód zawarcia ubezpieczenia OC.

Pozostaje więc pytanie ile zarabia kierowca Bolt? – zarobki często są zróżnicowane. W dużej mierze są uzależnione od długości tras, częstotliwość kursów oraz od wielu innych czynników.

Bolt Kraków praca

Czy każdy kierowca Bolt musi posiadać własną działalność gospodarczą?

Dla osób, które nie chcą prowadzić własnej działalności gospodarczej dogodnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z firm partnerskich Bolt, które pełnią rolę pośredników i to właśnie z nimi jest zawierana umowa. Należy mieć na uwadze fakt, iż takie rozwiązanie wiąże się z różnymi, dodatkowymi kosztami. Z tytułu zawartej umowy kierowcy Bolt dzielą się zyskami zarówno z Boltem, jak i firmą pośredniczącą. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: https://onlygo.pl/blog/jak-zostac-kierowca-bolt, gdzie znajdziesz szczegółową instrukcję ubiegania się o stanowisko kierowcy Bolt.

Jakie wymogi musi spełniać samochód?

Bolt w dużej mierze stawia na bezpieczeństwo oraz wygodę pasażerów, dlatego pojazd musi spełniać określone warunki.
Przede wszystkim musi być to auto, które zostało wyprodukowane najpóźniej w 2001 roku oraz musi być to samochód, który posiada minimum 4 drzwi oraz 4 fotele. Jak czytamy na stronie: https://onlygo.pl/oferta/praca-bolt kolejnym wymogiem jest kierownica po lewej stronie. Dodatkowo pojazd nie powinien posiadać żadnych defektów wizualnych oraz musi być zadbany.

W związku z coraz większym zainteresowaniem usługami Bolt zostały wprowadzone różne kategorie klasyfikujące pojazdy tak, by każdy znalazł pojazd dopasowany do własnych potrzeb. Wyróżniamy:

  • Kategoria Bolt: najbardziej podstawowa wersja, która spełnia wszystkie wyżej wymienione wymogi.
  • Kategoria Green: w tej kategorii znajdziemy wszystkie samochody hybrydowe oraz auta wyłącznie elektryczne.
  • Kategoria Pets: kierowcy umożliwiają przejazd pasażerów wraz ze zwierzętami.
  • Kategoria Protect: w tej kategorii pomiędzy kierowcą, a pasażerem zamontowana jest specjalna osłona ochronna.
  • Kategoria Comfort: w tej kategorii znajdują się kierowcy, którzy posiadają średnią ocen 4,8 w 5-punktowej skali oraz marka auta musi znajdować się na specjalnej liście przygotowanej przez Bolt.
  • Kategoria Premium: w tej kategorii znajdziemy wszystkie auta marki premium. Muszą być one także umieszczone na specjalnej liście modeli przygotowanej przez Bolt.
  • Kategoria XL+: auto musi posiadać minimum 6 miejsc.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz