Czy warto założyć własną firmę?

Wiele osób waha się przed rozpoczęcie działalności gospodarczej z powodu nadmiernej biurokracji i wielu specyficznych na pierwszy rzut oka sposobów opodatkowania. Mało kto rozumie jak założyć własną firmę w szybki i efektywny sposób. Na całe szczęście w dobie internetu jesteśmy w stanie już nie tylko zajmować się rozwojem własnego biznesu, ale także formalnościami administracyjno-podatkowymi.

Czy warto założyć własną firmę?

Jak założyć firmę?

Jeżeli myślisz o jednoosobowej działalności gospodarczej, to wystarczy wejść na stronę urzędu i wypełnić odpowiednie formularze. Tak samo, działa to przy zakładaniu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jeżeli zastanawiasz się, jakie są zalety posiadania własnej firmy, to musisz skupić się na temat jej opodatkowania.

Rozliczanie podatków

Każde opodatkowanie niesie za sobą pewne plusy i minusy. Przykładowo, jeżeli chcesz być vatowcem, i rozliczać się na księdze rozchodów i przychodów, to we wszystkich zakupach potrzebnych do wykonania usługi/produktu odejmiesz podatek, czyli dwadzieścia trzy procent od kwoty brutto. Oczywiście wiąże się to z większymi kosztami. Natomiast pracując na ryczałcie, nieważne ile zarobisz, zawsze odprowadzisz stały procent od swojego przychodu.

Sukces po założeniu własnej firmy

Zalety posiadania własnej firmy

Największym plusem dla osób na tyle przedsiębiorczych, aby założyć własną firmę, jest praca dla samego siebie. Praca na własny rachunek. Budowanie własnego biznesu jest formą twórczą, gdzie wymagana jest mieszanka kreatywności, wnikliwości i ścisłego myślenia. Jednakże ponad wszystkim, najważniejsza jest komunikacja i umiejętność dogadywania się z klientami.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz