Na czym polega praca wedding plannera?

Organizacja wesela jest zajęciem czasochłonnym i wyjątkowo stresującym, szczególnie dla narzeczonych. Okres ten potrafi zmęczyć fizycznie i psychicznie nawet najwytrwalszych. Z tego też powodu coraz więcej osób decyduje się na usługi profesjonalnych wedding plannerów, którzy przejmują wszystkie obowiązki związane z organizacją wesela. Czym dokładnie zajmuje się wedding planner i czy warto skorzystać z jego usług, dowiesz się z tego artykułu.

Czym dokładnie zajmuje się wedding planner? Czy warto go zatrudnić?

Kim jest wedding planner?

Ze względu na dużą liczbę obowiązków związanych z przygotowaniem wesela oraz dysponowanie małą ilością czasu przez narzeczonych, okres przed weselem jest pełny napięć i wywołuje bardzo dużo stresu. Wiele rzeczy trzeba zorganizować w krótkim czasie i przypilnować, by wszystko było na czas. Z tego też powodu coraz popularniejsze staje się korzystanie z usług wedding plannerów. Osoby takie jak konsultant ślubny Jagoda Dering mają za zadanie przygotowanie wszystkich szczegółów uzgodnionych z narzeczonymi, by wesele było dopięte na ostatni guzik. W ten sposób zdejmują najcięższe obowiązki z barków narzeczonych i pozwalają im w spokoju przygotować się do wesela, nie martwiąc o takie elementy jak organizacja i dekoracja sali weselnej, czy przygotowanie przebiegu ślubu i wesela.

W jakich przypadkach wedding planner jest najbardziej przydatny?

W Polsce coraz większą popularnością cieszą się śluby humanistyczne. Kładą one nacisk bezpośrednio na parę młodą i są dużo bardziej romantyczne od klasycznych ślubów cywilnych czy konkordatowych. Ich przygotowanie jednak wymaga o wiele więcej zachodu, ponieważ dochodzi konieczność przygotowania odpowiedniego miejsca do przeprowadzenia ceremonii, które będzie zgodne z wymaganiami urzędu cywilnego. Zaplanować trzeba również przebieg samej ceremonii zaślubin włącznie z kolejnością przemawiania gości. Więcej odnośnie ślubów humanistycznych można przeczytać na stronie https://www.therings.pl/czym-jest-slub-humanistyczny-i-jak-zorganizowac-go-w-trojmiescie/. Przy ślubach humanistycznych pomoc wedding plannera jest nieoceniona, ponieważ zajmie się on wszystkim w kwestii przygotowań zarówno ceremonii zaślubin jak i wesela, które odbędzie się po niej. Wedding planner będzie obecny również na ślubie i weselu, by dopilnować odpowiedniego przebiegu, zadbać o odpowiednią kolejność wydarzeń i przypilnować odpowiedniej realizacji zamówionych dodatków takich jak zespół i catering.

Co robi wedding planner na ślubie?

Idealny ślub na plaży w 2024 roku

Rok 2024 może być idealnym czasem na zorganizowanie wyjątkowego ślubu w plenerze, który stanie się niezapomnianym przeżyciem dla Ciebie i Twoich gości. Coraz więcej par decyduje się na romantyczne śluby na plaży, które oferują niepowtarzalny klimat i wspaniałe widoki. Jeśli marzysz o wymarzonej ceremonii, koniecznie odwiedź stronę idealny ślub w plenerze na plaży, gdzie znajdziesz wiele inspiracji i praktycznych porad dotyczących organizacji plenerowego wesela. Profesjonalni wedding plannerzy pomogą Ci spełnić to marzenie i zadbają o każdy detal, aby Twój dzień był perfekcyjny.

Jaki jest koszt skorzystania z usług wedding plannera?

Usługi wedding plannera są nieocenione, ponieważ pozwalają na dużą oszczędność czasu i nerwów przed samym weselem, co dla wielu osób będzie bezcenne. Koszt pracy takiej osoby może być uzgodniony kwotowo przy zawieraniu umowy, lub może być ustalony na podstawie prowizji od ślubnego budżetu, który zostanie ustalony wspólnie z narzeczonymi. Zazwyczaj koszt takich usług plasuje się na poziomie między 5000 a 10 000zł.

Dodaj komentarz