Skip to main content
5 faktów o wszywce alkoholowej które musisz znać

5 faktów o wszywce alkoholowej, które musisz znać przed zabiegiem

Implantacja Disulfiramu to jedna z najefektywniejszych metod walki z uzależnieniem od alkoholu. Decyzja o zastosowaniu wszywki alkoholowej nie może być jednak dziełem przypadku. Sprawdź więc 5 faktów, o których warto wiedzieć, by uniknąć problemów i odpowiednio przygotować się do rozpoczęcia leczenia, prowadzącego do odzyskania kontroli nad własnym życiem.

Dlaczego przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska?

    Implantację Disulfiramu powinna poprzedzać konsultacja lekarska. Taką zaoferują z pewnością profesjonalne gabinety i kliniki, gwarantujące najwyższy poziom dyskrecji i spersonalizowane podejście do każdego pacjenta. Potwierdzenie tych słów znajdziesz na stronie www.helpmewithalcohol.eu/pl/, z której dowiesz się również, jak wszywka alkoholowa wspiera walkę z nałogiem. Konsultacja lekarska to z kolei doskonały moment, by rozwiać ewentualne wątpliwości, zadać nurtujące pytania, ale również i ocenić stan zdrowia pacjenta, bo to właśnie on będzie podstawą kwalifikacji do zabiegu.

    Ile kosztuje zabieg implantacji Disulfiramu?

    To jedno z najważniejszych pytań, na które odpowiedzi poszukują osoby uzależnione, chcące rozpocząć walkę z nałogiem. Nic w tym dziwnego, bowiem alkohol rujnuje nie tylko ciało i psychikę, ale również i budżet domowy, ograniczając znacznie możliwości podjęcia kosztownego leczenia. Tutaj dowiesz się, jaki jest koszt implantacji wszywki alkoholowej i co obejmuje cena tego rodzaju wsparcia. Warto podkreślić przy tym, że to stosunkowo niewielka kwota w porównaniu do ogromnych, długofalowych korzyści, płynących z porzucenia nałogu, stanowiącego zagrożenie dla zdrowia, życia i portfela.

    Jakie są przeciwwskazania do wszywki alkoholowej?

    Rozważając decyzję o implantacji Disulfiramu warto wiedzieć również, jakie są przeciwwskazania do zabiegu. Wśród tych najważniejszych wymienia się przede wszystkim:

    • poważne choroby serca, wątroby i nerek,
    • zaburzenia psychiczne, w tym schizofrenię i depresję,
    • ciążę i karmienie piersią,
    • uczulenie na disulfiram – substancję czynną leku.

    Co ważne, przed zabiegiem należy zachować trzeźwość minimum przez 24 godziny. To podstawowy warunek, gwarantujący bezpieczeństwo osoby uzależnionej, która często musi przejść odtrucie alkoholowe pod opieką profesjonalistów, by przerwać ciąg alkoholowy i móc poddać się ingerencji lekarza. Zaniedbania w tym zakresie mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji, zagrażających zdrowiu, a nawet życiu pacjenta.

    Jak wygląda zabieg implantacji Disulfiramu

    Jak wygląda zabieg?

    Zabieg implantacji Disulfiramu nie jest skomplikowany. Z reguły cała ingerencja zamyka się w 20 minutach, a po jej zakończeniu pacjent może powrócić do normalnej aktywności i wykonywania swoich obowiązków zawodowych. W trakcie zabiegu nie odczuwa on natomiast żadnego bólu czy dyskomfortu, co możliwe jest dzięki znieczuleniu miejscowemu. W trakcie jego działania, lekarz wykonuje niewielkich rozmiarów nacięcie, które zazwyczaj przebiega w okolicy pośladków. To właśnie tutaj umieszczana jest wszywka alkoholowa, a sam zabieg kończy założenie rozpuszczalnych szwów. Rana po implantacji musi być odpowiednio pielęgnowana, by uniknąć infekcji. Wszelkie niepokojące sygnały należy zgłaszać lekarzowi, który oceni sytuacje, wdrażając odpowiednie leczenie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

    Jak działa wszywka alkoholowa?

    Aby lepiej przygotować się do leczenia, warto również poznać mechanizm działania Disulfiramu. Sprowadza się on do blokowania procesu rozkładu alkoholu. W konsekwencji jego spożycie prowadzi do bardzo nieprzyjemnych dolegliwości, związanych z zatruciem organizmu w wyniku gromadzenia się toksycznych substancji. Na liście takich dolegliwości znaleźć można m.in.:

    • silne bóle i zawroty głowy,
    • nudności i wymioty,
    • skrajne osłabienie, połączone ze spadkiem ciśnienia krwi,
    • nagłe zaczerwienienie twarzy,
    • tachykardię, czyli szybkie bicie serca.

    Strach przed silnymi skutkami spożycia alkoholu stanowi skuteczny motywator do zaprzestania jego spożywania. To z kolei daje czas, by wykształcić skuteczne mechanizmy i zbudować zdrowe nawyki, pozwalające zachować abstynencję, gdy Disulfiram przestanie działać.

    Dodaj komentarz