Czym jest arteterapia?

Żyjemy w trudnych czasach, w których relacje międzyludzkie są utrudnione. Większość dnia spędzamy w zaciszu własnego mieszkania i nie czujemy się z tym dobrze. W pewnym momencie zauważamy, że pragniemy czegoś innego. Zaczynamy mieć niespokojne myśli i wszystko staje się bardziej przygnębiające. Właśnie w takim momencie powinniśmy skorzystać z pomocy arteterapeuty. Nie musimy nawet wychodzić z domu, żeby sobie pomóc. Nie ma więc żadnej wymówki. Trzeba się wziąć za siebie i zmienić swoje życie. Szkoda bowiem czasu na smucenie się. Lepiej jest czerpać radość z życia i cieszyć się każdą chwilą. Czasami wydaje nam się to niemożliwe, ale jeśli popracujemy trochę nad sobą, to zauważymy, że żyje nam się znacznie łatwiej.

Obraz stworzony na zajęciach z arteterapii w Centrum Arteterapii SensArte

Arteterapia – co to jest?

Jest to po prostu forma terapii wykorzystująca wszelkiego rodzaju sztukę. Bardziej rozbudowaną odpowiedź na to pytanie możesz znaleźć w artykule: sensarte.pl/czym-jest-arteterapia, natomiast w tym tekście skupimy się głównie na korzyściach, jakie niesie za sobą ten rodzaj terapii. W końcu to właśnie sztuka pozwala nam się czuć lepiej, uspokoić czy też sprawia, że mamy więcej energii. Korzystając z arteterapii możemy się przekonać, iż malowanie oraz słuchanie muzyki może nie tylko sprawiać przyjemność, ale również pomoże nam w rozwiązaniu problemów. Oczywiście musimy się nauczyć jak odpowiednio korzystać z dobroczynnej mocy sztuki. Dlatego pomoc doświadczonego specjalisty nam się przyda. On nas nauczy co mamy robić, żeby czuć się lepiej i pomoże nam zrozumieć siebie. Dzięki takim warsztatom uspokoimy się, zrelaksujemy oraz nabędziemy sił do dalszego działania.

Terapia dla osób w każdym wieku

Niektórzy uważają, że arteterapia to warsztaty jedynie dla dzieci. Jednak nie jest to prawdą. Jeśli zastanowimy się dla kogo arteterapia będzie najlepsza, to odpowiedź jest prosta. Ta forma terapii będzie najlepsza dla osoby, która ma problemy i potrzebuje siebie odnaleźć. Tak naprawdę nie ma znaczenia ile ktoś ma lat. Ważne jest jedyne to czy chce zmienić na lepsze swoje życie. Jeśli chce, to arteterapia jest właśnie dla niego. Taka terapia ma bardzo dużo zalet, ponieważ po prostu jest przyjemna. Nie jest to terapia, która wymusza opowiadanie o swoich przykrych przeżyciach. W arteterapii korzystamy ze sztuki i często po prostu dobrze się bawimy. Sami nie zauważamy kiedy nasz światopogląd się zmienia i dzięki temu czujemy się znacznie lepiej.

Kurs arteterapii w SensArte

Uwalnianie emocji poprzez sztukę

Od dawna wiadomo, że malowanie uspokaja. To też jest forma arteterapii, którą tak naprawdę zajmujemy się od dzieciństwa. W końcu jakie małe dzieci każdy malował i zapewne sprawiało to ogromną przyjemność. Dzisiaj dorośli ludzie też coraz chętniej malują, ponieważ to uspokaja i pomaga poukładać myśli. Dlatego tak popularne stało się ostatnio malowanie po numerach. To hobby cieszy się wyjątkowo dużym zainteresowaniem, ponieważ dzięki niemu można się zrelaksować oraz poczuć się artystom. Dzięki sztuce czujemy się po prostu lepiej, więc jeśli jest nam źle, to powinniśmy skorzystać z dobroczynnych właściwości sztuki. Warto wziąć udział w warsztatach arteterapii i przekonać się na własne oczy jak to wygląda. Nie mamy nic do stracenia, a możemy bardzo wiele zyskać. Nie traćmy więc czasu i zmieńmy swoje życie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz