Wizyta u psychologa online – wady i zalety

Pandemia na świecie przyczyniła się do tego, że praktycznie całe dnie spędzamy w domu. Wszystko zostało pozamykane i nasze życie bardzo się przez to zmieniło. Niestety czasami sobie z tym nie radzimy. Przez pandemię mogliśmy stracić pracę. Mogliśmy również sami zachorować lub po prostu źle znosić całą tę sytuację. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ ludzie są istotami społecznymi i zamknięcie w czterech ścianach z całą pewnością nie wpływa korzystnie na naszą psychikę.

Rozmowa video z psycholog Katarzyną Stefaniak

Psycholog online

Niektóre osoby przed pandemią korzystały z usług psychologa. Nagle okazało się, że nie jest to możliwe. Wizyta u psychologa w czasach pandemii wygląda bowiem zupełnie inaczej i niestety nie każdemu takie rozwiązanie odpowiada. Warto jednak się do niego przekonać, ponieważ dzięki temu możemy poczuć się znacznie lepiej i łatwiej sobie poradzimy w kryzysowej sytuacji. Chcesz dowiedzieć się więcej o psychoterapii online? Odwiedź stronę http://psychoterapia-polna.warszawa.pl, na której psycholog Katarzyna Stefaniak odpowiada na wszelkie wątpliwości.

Zalety konsultacji online

Dzisiaj najbardziej popularna jest konsultacja przez Skype. Wystarczy, że posiadamy komputer z łączem internetowym i w każdym momencie możemy porozmawiać ze swoim psychologiem. Oczywiście nie widzimy go osobiście, ale taka wizyta online ma wiele zalet. Nie musimy nigdzie wychodzić i narażać swojego zdrowia, a dla wielu ludzi ma to dzisiaj bardzo duże znaczenie. Nie musimy się też przejmować swoim wyglądem i jeśli nie mamy ochoty w danym momencie dobrze się prezentować, to nie musimy. Można nawet powiedzieć, że taka wizyta jest znacznie lepsza od tradycyjnej wizyty u psychologa. Nikt też nie musi wiedzieć, że właśnie rozmawiamy z psychologiem o swoich problemach.

Mężczyzna sprawdzający lokalizację gabinet Katarzyny Stefaniak w Google

Dla kogo psycholog online?

Niektórym osobom jednak trudno jest opowiadać o swoich uczuciach czy emocjach. Jeżeli nie widzimy drugiego człowieka, to może się okazać, że nie będziemy potrafili wszystkiego powiedzieć. Zawsze też możemy się rozłączyć jeśli temat nie będzie nam odpowiadać. Jednak nie o to w tym wszystkim chodzi. Jeśli naprawdę chcemy sobie pomóc i znowu cieszyć się życiem, to rozmowa z psychologiem z całą pewnością nam się przyda. Skorzystajmy więc z tego i nie rezygnujmy z pomocy. Dzisiaj mamy takie warunki jakie mamy i póki co niewiele się zmieni w najbliższej przyszłości. Nie czekajmy więc na czasy, w których wszystko wróci do normalności. Pamiętajmy o ważnej kwesti, jaką jest lokalizacja na mapach Google, którą możemy sprawdzić, aby w razie takiej potrzeby móc odwiedzić gabinet naszego specjalisty w klasyczny sposób.

Dajmy sobie pomóc!

Psycholog naprawdę może nam bardzo pomóc poprzez rozmowę przez Skype. Wcale nie musimy go widzieć. Dla niektórych osób być może nawet taka rozmowa okaże się znacznie łatwiejsza. Jeżeli czujemy, że z naszą psychiką jest źle, to nawiążmy kontakt z jakimś psychologiem i zdecydujmy się na wizytę online. Być może taka forma terapii będzie nam odpowiadać.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz