Czy warto korzystać z auto skupów?

Wyobraź sobie, że przed wystawieniem ogłoszenia sprzedaży samochodu na kilku portalach musisz naprawić drobne usterki, dokładnie umyć samochód, aby prezentował się jak najlepiej na zdjęciach, zrobić zdjęcia, napisać ogłoszenie i czekać… tygodniami, a nawet miesiącami. Czekanie może być przeplatane z telefonami osób, z którymi ubicie interesu nie będzie należało do łatwych i korzystnych oraz spotkaniami, na których również bez wątpienia czekają cię negocjacje, rozmowy, kolejne opowiadanie o samochodzie… Na to wszystko musisz znaleźć czas i chęci, a te z pewnością zaczną znikać, po kolejnej nieudanej rozmowie. Zastanawiasz się, jak sprostać temu problemowi? Skup aut może rozwiązać twój problem szybko i uczciwie, bez zabierania ci cennego czasu i nerwów. 

Skup aut za gotówkę

Zalety korzystania ze skupu 

Kończy ci się ubezpieczenie OC/AC, ale i tak w najbliższej przyszłości planujesz pozbyć się tego samochodu? A może dalsze opłacanie auta jest dla ciebie niekorzystne finansowo? Być może potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki – w życiu spotykają nas różne niespodziewane sytuacje. W każdym z tych przypadków możesz udać się do skupu, gdzie twój pojazd zostanie szybko wyceniony, od ręki dostaniesz gotówkę, a o dalsze losy auta nie musisz się już martwić – resztę załatwi za ciebie miejsce, gdzie zostawiłeś samochód.

Kolejną na liście zalet tego szybkiego rozwiązania jest bez wątpienia możliwość sprzedania dosłownie każdego auta. Co to dla ciebie oznacza? Nic innego, niż to, że bez problemu zostawisz tam auto w każdym stanie – nie ważne, czy jest stare, ilu miało właścicieli, czy właśnie przywiozłeś je lawetą ze stłuczki lub zalane po powodzi. Z aut uszkodzonych mogą jeszcze zostać wyjęte części, które nadają się do sprzedania osobno. 

Skup przyjmie także auta po-leasingowe, czyli na przykład floty samochodów, które były objęte kredytem leasingowym. Ponadto łatwo i szybko spieniężysz auta zabytkowe, które straciły swoją atrakcyjność na rynku. Szukanie pasjonata danego modelu może być bardzo czasochłonne. 

Jeśli jesteś posiadaczem dużego samochodu dostawczego, który także trudno sprzedać – skup rozwiąże również tego typu problem – bez problemu przyjmie pojazd, który był przeznaczony do przewozu mebli czy innych gabarytowych towarów.

Szczegóły korzystania ze skupu

Miejsc, które skupują auta jest bardzo, bardzo wiele – mogą pojawić się trudności w wyborze najlepszego. W tym celu warto rozejrzeć się w Internecie wśród opinii, aby wybrać ten, który ma najwięcej zadowolonych klientów. Kiedy już znajdziesz miejsce, które odpowiada twoim wymaganiom, sprawa zaczyna robić się bardzo prosta – wystarczy umówić się na wycenę. Telefonicznie, po wysłaniu zdjęć pojazdu lub na miejscu. 

Po wycenieniu pojazdu nadchodzi czas na podpisanie umowy – zwróć uwagę, czy skup pokrywa koszty podatku od czynności cywilnoprawnych. Pamiętaj o tym, że cena sprzedaży auta w skupie może być nieco niższa od tej, którą proponujesz sprzedając pojazd na własną rękę. Mimo nieznacznie zaniżonej ceny zdecydowanie warto zdecydować się na ten krok, aby oszczędzić sobie dużo czasu. 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz