Jak drzwi wejściowe wybrać?

Budowa domu nierozerwalnie wiąże się z podejmowaniem licznych decyzji. Jedna z nich dotyczy drzwi wejściowych – jakie wybrać? Na jakie właściwości zwrócić uwagę, na czym się skupić? Właściciel nowego budynku stara się inwestować w jakość i bezpieczeństwo, a zatem musi zdecydować, czy bliższe są mu produkty naturalne, czy może skrzydło typowo zabezpieczające nieruchomość przed włamaniem będzie jego wyborem. Poniżej kilka wskazówek, czym kierować się podczas zakupu drzwi wejściowych.

Drzwi wejściowe w ofercie firmy OP Invest

Wyznacz swoje preferencje

Pytań jest wiele, począwszy od producenta, poprzez funkcjonalność, na kosztach skończywszy. Na szczęście wybór na rynku jest obecnie tak duży, że ani wysokość wymagań, ani zasobność portfela, nie stanowią problemu w znalezieniu drzwi idealnych dla klienta. Chcąc kupić porządne drzwi oknabochnia.pl to strona internetowa, oferująca sprzedaż wielu rodzajów drzwi i profesjonalną usługę ich montażu. Warto jednak przygotować się do takiego zakupu i zadać sobie kilka pytań. Między innymi, na jakich parametrach użytkownikowi będzie najbardziej zależało: na izolacji termicznej, odpowiednich właściwościach akustycznych, wpasowaniu w design całej nieruchomości, czy może zabezpieczeniu przed włamaniem? Nie oznacza to jednak, że nie można mieć drzwi, które spełniają wszystkie te warunki jednocześnie, jest to jedynie wskazówka, która bardzo ułatwi proces decyzyjny. 

Nadal pokutują przestarzałe przekonania dotyczące drzwi z naturalnych materiałów – drzwi drewniane, to lepszy komfort termiczny i wyciszenie, ale o wiele słabsze zabezpieczenie przed intruzami. Natomiast drzwi metalowe miały być ich przeciwieństwem. Wiele zmieniło się w tym zakresie na przestrzeni ostatnich lat. Przykładowo w drzwiach drewnianych stosuje się między innymi rozwiązania, które polegają na tym, że przylga jest tak wyprofilowana, że skrzydło drzwiowe zazębia się z ościeżnicą (takie rozwiązanie nazwane jest wręgiem francuskim), co stanowi zabezpieczenie przed wyważeniem drzwi. A drzwi aluminiowe lub metalowe posiadają obecnie bardzo zadowalające współczynniki przenikalności ciepła (już między 0,6 a 0,9 W/m2k). Zwracając uwagę na powyższe informacje, najlepszym rozwiązaniem przed ostatecznym wyborem jest przeanalizowanie kilku ofert pod względem zastosowanych rozwiązań, materiałów oraz spełnianych kryteriów.

Drewniane drzwi wejściowe

Naturalny materiał i klasyka to rozwiązanie nie tylko dla zwolenników wystroju w stylu retro. Szeroki wybór wzorów drzwi drewnianych umożliwia dopasowanie ich zarówno do architektury tradycyjnej, jak i modernistycznej. Z pewnością takie drzwi charakteryzują się odpowiednią izolacją termiczną i akustyczną, a także niepowtarzalnym wyglądem, który może się korzystnie zmieniać z upływem czasu. Atrakcyjna oferta na drzwi wejściowe, zewnętrzne jest dostępna na stronie internetowej firmy Op Invest. Jednak należy pamiętać, że koszty zakupu takich drzwi będą większe.

Na rynku dostępne są dwa rodzaje skrzydeł drewnianych: ramowe (ramiakowe) oraz płytowe. Drzwi ramowe są najczęściej spotykane w polskich domach. Różnią się od płytowych tym, że w ich szkielecie konstrukcyjnym widoczna jest rama – połączone ze sobą dwie poziome i dwie pionowe belki, a przestrzeń powstała w wyniku tego łączenia wypełniana jest często elementami zdobnymi. W drzwiach płytowych cała konstrukcja kryje się za jednolitą płytą. Ze względu na konstrukcję, drzwi ramiakowe uznawane są na mniej podatne na odkształcenia, ale pamiętać należy, że wejściowe drzwi drewniane narażone są na dużą wilgotność i różnice temperatur, co może powodować wypaczanie. W ich przypadku specjaliści zalecają zabezpieczenie ich zadaszeniem, bądź montaż we wnęce.

Drzwi zewnętrzne z oknaboochnia.pl

Metalowe drzwi wejściowe

Dla osób lubiących nowoczesne rozwiązania, drzwi metalowe lub ze stali będą najlepszym rozwiązaniem. Największą ich zaletą jest wysoka antywłamaniowość. Producenci prześcigają się w technologiach stanowiących o poziomie zabezpieczeń. Drzwi metalowe łatwo wkomponować w styl nieruchomości i kolorystykę stolarki okiennej ze względu na wielość kolorów, w jakich są dostępne. Metalowe drzwi są też odporne na warunki atmosferyczne i nie wymagają szczególnej konserwacji, nie odbarwią się ani nie odkształcą. 

Zakup drzwi zewnętrznych zwykle jest zakupem na długie lata i nie warto dokonywać go w pośpiechu czy pod wpływem impulsu. Dobrze jest porównać oferty różnych producentów, przeanalizować poszczególne parametry, zestawić cenniki, ale także ocenić wygląd skrzydła, ponieważ użytkownicy będą patrzeć na nie każdego dnia. Najlepsze rozwiązanie to takie, które spełnia oczekiwania i wpasowuje się w możliwości finansowe. 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz