Czy kominki kamienne nadal są w modzie?

Mieszkania z kominkiem mają już swoją tradycję. Niepodważalną jego zaletą, oprócz ciepła, przy którym możemy się ogrzać, jest również dekoracyjny i nadaje pomieszczeniu niepowtarzalny klimat.

Klasyczny kominek z kamienia

Wybór miejsca

Kominki możemy montować w kuchni. Zainstalowanie kominka w pomieszczeniu kuchennym też może być dobrą okazją do zaprojektowania tak wnętrza, żeby blaty kuchenne współgrały z aranżacją pomieszczenia. Odpowiednio dobrany kamień ozdobny połączony w jedną całość da wspaniały wizualny efekt. O zabezpieczenie blatu przed zabrudzeniem warto zadbać, używając właściwej impregnacji. Dobrze ochraniając marmurowy, granitowy lub wykonany z innego kamienia blat będziemy cieszyć się jego pięknym wyglądem w trakcie użytkowania.

Aranżacja salonu

Jednak kominki najczęściej instalowane są w salonie. Serce naszego domu, w którym skupiamy się na rodzinne rozmowy i odpoczynek lub przyjmowanie gości. Aby zamówić swój wymarzony kominek wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło kominki Wrocław Słoninka, co pozwoli Ci znaleźć renomowaną firmę Lexus. Niezależnie od stylu wnętrza pokoju zawsze istnieje możliwości do posiadania kominka kamiennego, który dzięki swojej obudowie stanie się reprezentatywnym elementem wystroju. Duży wybór kamieni twardych jak piaskowiec, marmur, granit łupek wyjątkowy onyks czy po prostu kamienie polne, daje szereg możliwości. Różnorodność pomysłów na wkomponowanie kominka do naszego mieszkania jest ogromna. Liczy się dobra aranżacja i odpowiedni dobór materiałów, które nie przewodzą ciepła, tylko je akumulują.

Kominek Sloninka

Właściwości kamienia naturalnego

Kamień naturalny wyborem, który nie przewodzi ciepła i jest odporny na zarysowania, nie zmienia kształtu i nie odbarwia się pod wpływem temperatury. Materiał, jakim jest kamień, posiada niezaprzeczalny walor, jest łatwy w utrzymaniu czystości co dla osób praktycznych, będzie bardzo istotne. Kominek ma za zadanie oprócz elementu dekoracyjnego także dogrzanie pomieszczenia. Funkcjonalność i estetyka to ważne cechy, o których warto pamiętać. Istotną sprawą jest prawidłowy montaż kominków.
Wykończone kamieniem marmurowe czy granitowe będą efektowne również w nowoczesnej formie. Różnorodne wzornictwo i szeroka oferta usług pozwoli na dobranie odpowiedniego kominka do stylu mieszkania.

Profesjonalny montaż

Niebagatelną sprawą jest dopasowanie materiału, z jakiego wykonamy kominek do wkładu kominkowego. Jeżeli przy dobrej aranżacji będzie współgrał z całym wnętrzem, zapewni nam przepiękne centrum salonu, w którym obudowa kominka będzie stanowiła ciekawy element dekoracyjny. Instalując i wybierając kominek z kamienia warto skorzystać z usług wyspecjalizowanej w tym zakresie firmy.
Dzięki fachowej pomocy kominek będzie nie tylko dogrzewał nasze pomieszczenie, ale elegancko wykończony, pasującym do wnętrza klasycznego czy nowoczesnego, kamieniem stanie się ozdobą salonu.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Monika pisze:

    Polecam wszystkim firmę Kominki Lexus. Od początku współpraca z Panem Andrzejem przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Nie wiedzieliśmy z mężem sami co do do końca nam się podoba i na co się zdecydować, ale otrzymaliśmy profesjonalną pomoc i tym samym wspaniały projekt kominka. Po nim były blaty w kuchni – wszystko wygląda tak jak to sobie wymarzyłam.

Dodaj komentarz